Lynk & Co zapowiada gorącą premierę. Elegancki jak topowy SUV model już za nieco ponad 100 000 zł

Na przyszły tydzień zaplanowano ogólnoświatową premierę nowego modelu Lynk & Co. Nie będzie to SUV, ale zupełna nowość marki należącej do Geely i Volvo Cars. Na miejsce premiery nie wybrano kraju z którego pochodzi, ale ojczyznę szwedzkiego producenta.

Lynk&Co ZERO w stylistyce na miarę SUVa Zeekr 001
Podaj dalej

12 czerwca Lynk & Co pokaże nowy model w architekturze 800 V

Jak ogłosiła w środę firma Lynk & Co, w dniu 12 czerwca zaplanowała ogólnoświatową premierę pierwszego w pełni elektrycznego modelu. Wiadomo, że będzie to SUV zbudowany na tej samej platformie co Zeekr 001 i wykorzystujący architekturę 800 V.

Według dostępnych informacji w nowym samochodzie Lynk & Co zastosowano język stylistyczny The Next Day. W odniesieniu do wcześniej udostępnionych  zdjęć samochodu, przód nowego modelu wykorzystuje konstrukcję podzielonych grup świateł.

Światła do jazdy dziennej składają się z czterech pionowych linii, przy czym światła zewnętrzne rozciągają się niemal do słupka A. W przedniej części samochodu zastosowano konstrukcję dzielonych reflektorów. Grupy świateł drogowych i mijania są zintegrowane z grupą świateł LED typu przelotowego. Na przodzie nowego samochodu zastosowano trapezoidalną konstrukcję otworów rozpraszających ciepło.

Lynk & Co ZERO EV
Render nowego modelu EV fot. Lynk & Co

Linia nadwozia na miarę eleganckiego SUV-a Zeekr 001

Jeśli chodzi o projekt linii nadwozia nowego modelu, to ma ono elegancki kształt, przypominający w pewnym stopniu SUV-a Zeekr 001. Także właściwości jezdne mają być na miarę znanego także w Polsce modelu. Fakt, że na dachu samochodu znaleziono lidar, wskazuje zaś na to, że będzie miał funkcje inteligentnego prowadzenia. Jakie wyposażenie i cena?

Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, to wiadomo, że nowy samochód w 100% elektryczny pojazd charakteryzuje się minimalistycznym stylem. Wnętrze obejmie pływający centralny ekran kontrolny i smukłą, w pełni cyfrową tablicę przyrządów. Kierownica ma sportowy wygląd.

Jeśli chodzi o układ napędowy, to szczegóły pozostają nieznane. Oczekuje się, że zaprezentowany 12 czerwca w Göteborgu w Szwecji model może nosić nazwę Lynk & Co ZERO i będzie oferowany od 200 000 do 300 000 juanów (110 000-166 000 zł).

Lynk&Co ZERO w stylistyce na miarę SUV-a Zeekr 001
foto:Lynk & Co

Przeczytaj również