Legendarne Subaru Impreza Kena Blocka jest na sprzedaż. Aukcja kończy się za 11 dni

Przed śmiercią Ken Block wspólnie z Audi zajął się projektem Electrikhana, ale my zapamiętamy go z ekstremalnej jazdy, wyścigów Subaru i oszałamiających filmów Gymkhana. Po 11 miesiącach odkąd nie ma go z nami, jego legendarny samochód trafia na sprzedaż.

subaru_impreza-wrx-sti_kena blocka na sprzedaz
Podaj dalej

Legendarne Subaru Impreza Kena Blocka zmieni właściciela i garaż

Kena Blocka poznaliśmy jako świetnego kierowcę Subaru Impreza. Samochód legenda zmienił właściciela w 2019 roku, ale nie przestał jeździć w wyścigach. Teraz w 11 miesięcy od wypadku pierwszego właściciela, trafiła na sprzedaż.

Miłośnik motoryzacji może nim nadal jeździć w wyścigach. Jego obecny właściciel zdążył nim jeszcze zdobyć trofeum w rajdzie New England Forest Rally w lipcu tego roku. Model z rocznika 2004 przekonwertowano do specyfikacji wyścigów rajdowych klasy otwartej w 2006 r. Zajęła się tym firma Vermont SportsCar z Milton w stanie Vermont i podobno Subaru było później używane przez Kena Blocka i pilota Alexa Gelsomino w rajdach X Games.

Samochód wykończono z zewnątrz w kolorze czarnym w barwach Monster Energy. Wnętrze Subaru Impreza przygotowano do wyścigów, a jego moc generuje turbodoładowany 2,0-litrowy silnik o mocy 400 KM. Napędza on wszystkie cztery koła za pośrednictwem pięciobiegowej manualnej skrzyni biegów KAPS. Rozkład w centralnym mechanizmie różnicowym reguluje kierowca, natomiast przednie i tylne mechanizmy różnicowe Cusco mają ograniczony poślizg.

Dodatkowe wyposażenie obejmuje sterownik MoTeC M880, amortyzatory Öhlins, elementy zawieszenia Cusco, 15-calowe koła robocze, płyty podwozia, światła drogowe PIAA, klatkę bezpieczeństwa, fotele Recaro i komputer rajdowy Coralba Giant.

Subaru_impreza-wrx-sti_wnetrze
Wnętrze Subaru Impreza Kena’a Blocka

Samochód rajdowy z autografem osiągnął już kwotę 45 000 dolarów

Legendarny samochód rajdowy Kena Block’a, Subaru Impreza oferowany jest m.in. z książeczką budowy z autografem Blocka i Travisa Pastrany. Dodatkowo z pompą przekazującą paliwo, wiązką przewodów ECU i raportem Carfax.

Z raportu wynika, że ​​samochód uległ uszkodzeniu przez wodę i w 2005 r. uznano go za szkodę całkowitą. Sprzedawca twierdzi, że samochód brał udział w wielu wypadkach na torze i od tego czasu już go naprawiono. Jednak jak można zauważyć na zdjęciach, przedni spojler jest pęknięty, a na karoserii widoczne są skazy.

Subaru Impreza, które należało do Kena Block’a wyceniono na 45 000 dolarów. Na razie do udziału w licytacji zgłoszono 9 ofert zakupu. Do końca aukcji pozostało 11 dni. Wtedy samochód z rozebranym wnętrzem, jak na pojazd wyścigowy przystało, trafi do czyjego garażu, albo doinwestowane wróci się ścigać.

Nie jest tajemnicą, że legendarny samochód Kena Blocka z biegiem czasu zyska na wartości. Mamy jednak nadzieję, że znów je zobaczymy, jak się ściga wyposażone w nowe fotele i uprzęże do nich, bo certyfikaty dające możliwość korzystania z nich już wygasły. W związku z tym, że Subaru nie posiada licznika kilometrów, to nie do końca wiadomo, jaki ma przebieg.

Przeczytaj również