Ken Block nie żyje. Legendarny kierowca zginął w tragicznym wypadku

Ken Block nie żyje. Legendarny kierowca zginął w tragicznym wypadku

Ken Block nie żyje. Legendarny kierowca zginął w tragicznym wypadku

Podaj dalej

Ken Block minionej nocy zginął w wypadku na skuterze śnieżnym. Popularny Amerykanin jeździł po stromym zboczu w okolicach godziny 14:00 lokalnego czasu w Utah. Według biura szeryfa hrabstwa Wasatch, pojazd nagle się przewrócił i wylądował na popularnym kierowcy. Urzędnicy twierdzą, że Block zginął na miejscu z powodu obrażeń poniesionych podczas wypadku. 

Zginął w tragicznym wypadku

ken-block-audi

– Ken Block jechał z grupą, ale był sam, kiedy doszło do wypadku. Jesteśmy zasmuceni wiadomością o stracie Kena, a nasze serca są z rodziną i jego przyjaciółmi – czytamy w oświadczeniu biura szeryfa. 

Ken Block, gwiazda sportów akcji, współzałożyciel DC Shoes i twórca popularnych filmów z serii Gymkana, zmarł w wieku 55 lat w wyniku wypadku na skuterze śnieżnym. 

Szczegóły dotyczące wypadku nie są jeszcze znane. Zespół Hoonigan wydał już oświadczenie w sprawie tragedii: – Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A co najważniejsze, ojcem i mężem. Będzie go niewiarygodnie brakowało. 

Nie tylko samochody

ken-block- audi

Ken Block był jednym z najsłynniejszych kierowców rajdowych na świecie. Startował w nich od połowy lat 2000. Ale Block nie zasłynął tylko z widowiskowej jazdy samochodami. Startował także w motocrossie i jeździł na deskorolce, a także brał udział w innych sportach wyczynowych. 

Przez lata Block stał się wielką gwiazdą w mediach społecznościowych, gromadząc miliony obserwujących. Ken pozostawił także swój ślad w świecie mody skateboardowej. Block wraz z partnerem biznesowym Damonem Waynem założył markę DC Shoes w 1994 roku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News