Kierowcy szaleją na punkcie tego Roadstera. Płacą za używany egzemplarz ponad milion złotych!

Kierowcy szaleją na punkcie tego Roadstera. Płacą za używany egzemplarz ponad milion złotych!

Tesla Roadster najdrozszy samochód Tesli

Podaj dalej

Od momentu kiedy na Tesla wyprodukowała swojego pierwszego Roadstera, minęło 12 lat. To pierwszy sportowy model z napędem elektrycznym, jaki pojawił się w ofercie amerykańskiego producenta. Wzorowany na Lotusie Elise dwumiejscowy samochód Tesli zmienił sposób postrzegania samochodów elektrycznych.

Używany Roadster od Tesli to coś więcej niż ekskluzywny wózek golfowy

Bez wątpienia elektryczny Roadster Tesli zapoczątkował elektryczną rewolucję motoryzacji. Oferując zasięg 393 km, przyspieszenie do setki w czasie 3,7 sekundy i prędkość maksymalną 201 km/h miał prawo być uwielbiany.

W związku z wieloma problemami produkcyjnymi i trudnościami we wdrożeniu samochodu, przez 4 lata produkcji sprzedano około 2400 egzemplarzy. Już, chociażby ze względu na swoje wyjątkowe miejsce w historii pojazdów elektrycznych, spekulowano, że będzie hitem kolekcjonerskim i z czasem zyska na wartości.

Początkowo nic tego nie zapowiadało, ale w ciągu kilku ostatnich lat wiele się zmieniło.

Kierowcy szaleja na punkcie roadstera tesli

Kierowcy pragną używanego Roadstera od Tesli

W 2020 roku Electrek informował, że pomimo tego, iż na rynku mówi się o rosnącym zainteresowaniu Roadsterem Tesli, nie zyskiwała na wartości tak, jak zakładano.

Oferty uwzględniały przedział cenowy od 50 000 do 70 000 USD – czyli blisko połowę ceny samochodu w chwili zakupu. Zmiany pojawiły się w 2021 roku, kiedy Tesla Roadster osiągała na aukcjach wartość od 120 000 do 182 000 USD. To oznacza, że oryginalny Roadster Tesli znacznie zyskuje na wartości.

Dzieje się tak za sprawą prawdziwej rewolucji w motoryzacji, gdzie znaczenie samochodów elektrycznych jest znacznie większe niż kiedyś. Dziś jest miejsce i właściwy czas dla Roadstera od Elona Muska.

Popyt jest duży, a ilość ogranicza się, jak pisaliśmy do 2400 egzemplarzy, co winduje ceny do oszałamiających kwot. Gruber Motor Company specjalizujący się w sprzedaży tego modelu tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedał 6 egzemplarzy.

Ceny za każdym razem biją kolejny rekord. Kiedy właściciel zdążył się oswoić z rekordową kwotą 190 000 dolarów, jaką dostał za Roadstera, kolejny z 2008 roku sprzedał się za ponad 250 000 dolarów. To w polskiej walucie stanowi kwotę ponad miliona złotych.

To oznacza, że używany model osiągnął kwotę, jaką należy zapłacić za Roadstera Tesli nowej generacji.

Wyjątkowa Tesla Model S Plaid jest na sprzedaż. Cena jest tak szokująca, jak powód sprzedaży

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News