Kierowcy nie mogą korzystać z Google Maps. Tym razem nie działa GPS

Kierowcy nie mogą korzystać z Google Maps. Tym razem nie działa GPS

google maps mapy aktualizacja nowość

Podaj dalej

Ulubione aplikacja nawigacyjne kierowców Waze i Google Maps aby móc służyć im pomocą, korzystają z usługi lokalizacji użytkowników na mapie. Dzięki temu mogą im przesyłać instrukcje jak mają jechać. Jak się okazuje niektórzy mają z tym problemy.

Kierowcy zgłaszają awarię GPS w Google Maps

W związku z tym, że kierowcy muszą łączyć się z GPS aby móc korzystać z instrukcji dotarcia do celu używając Google Maps czy Waze, brak tego elementu czyni aplikację nawigacyjną bezużyteczną.

Podobna sytuacja ma miejsce w Android Auto, dlatego pomimo faktu, że interfejs Google Maps i Waze dublują się na większym ekranie wewnątrz samochodu, muszą mieć połączenie GPS.

Jak wiadomo obie aplikacje nie zawsze pracują bez zarzutu w Android Auto, a kierowcy od czasu do czasu narzekają. Tym razem właśnie na awarię oprogramowania, która uniemożliwia aplikacjom nawigacyjnym dostarczenia informacji o ich lokalizacji.

foto: Polestar

Kierowcy na forum zgłaszają usterkę GPS w swoich samochodach

Właściciel Volkswagena zgłosił, że jego samochód traci sygnał GPS, a dokładniej w momencie gdy podłączył swój smartphone do samochodu. Na wyświetlaczu zaś pojawia się informacja „ Wyszukiwanie GPS”.

To w rezultacie wyklucza korzystanie zarówno z nawigacji Google Maps jak i Waze. Obejście problemu tj. wyłączenie optymalizacji baterii, która może odpowiadać za odcięcie połączenia GPS, nie tu znaczenia.

Póki co pojawił się jeden raport na ten temat, ale członek zespołu Android Auto twierdzi, że ów problem przesłano do Google w celu dalszego zbadania. o może oznaczać, że tę samą usterkę ma więcej kierowców. Kwestią czasu jest jak zgłoszą błąd działania GPS.

Dlatego jeśli ty też masz ten sam problem zgłoś go, bo być może w ten sposób szybciej naprawi usterkę.

Te trzy funkcje Waze wystarczą, żebyś porzucił Google Maps. Dostaniesz je za darmo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News