Kierowcy mogą zaoszczędzić na paliwie w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykorzystać mało znaną sztuczkę z oknami

Kierowcy mogą zaoszczędzić na paliwie w bardzo prosty sposób. Wystarczy wykorzystać mało znaną sztuczkę z oknami

przycisk oszczednosci paliwa szyby

Podaj dalej

Kierowcy podejmują różne działania, by zaoszczędzić na paliwie. W czerwcu ceny diesla i benzyny osiągnęły rekordowy poziom. Napełnienie 55-litrowego baku benzyną kosztowało co najmniej 428 zł. Obecnie jest nieco taniej, ale nie wiadomo na jak długo. Dlatego przyda się każda zmiana nawyków, pozwalająca ograniczyć wydatki na tankowanie.

Tym trikiem z oknami uda się zaoszczędzić na paliwie nawet 10%

Eksploatacja auta dziś nie należy do najtańszych, a nieumiejętna jazda nie pozwoli zaoszczędzić na paliwie. W dodatku generuje największe koszty. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak można ograniczyć spalanie.

Jest wiele trików stosowanych przez kierowców pozwalających na ekonomiczną eksploatacja auta. Wśród nich jest sprawdzony sposób na oszczędzanie paliwa związany z takim elementem wyposażenia samochodu, jakim są okna. Zmiana nawyków w kwestii ich użytkowania to niezłe oszczędności dla kierowcy.

oszczednosci na paliwie dzięki trikom
Freepik

Na czym polega oszczędnościowa sztuczka?

Biorąc pod uwagę, że 55-litrowy bak rodzinnego samochodu to wydatek 418 zł, a w przypadku diesla 420 zł warto szukać oszczędności.
Jednym z kluczowych zagadnień, na które kierowcy powinni zwrócić uwagę, to umiejętne korzystanie z klimatyzacji. Zamiast niej o wiele lepiej jest skorzystać z opcji wentylacji wnętrza. To daje nawet 10% oszczędności na paliwie.

Okna to nie tylko element pozwalający kierowcy widzieć przestrzeń dookoła samochodu ale także gwóźdź w programie oszczędzania paliwa. Wystarczy wiedzieć, kiedy je otwierać, a kiedy nie.

Na ogół podczas jazdy samochodem z prędkością przekraczającą 80 km na godzinę, kierowcy powinni powstrzymać się od otwierania okien. Bardziej efektywne będzie korzystanie z klimatyzacji. Wszystko dlatego, że opór powietrza ma ogromny wpływ na oszczędności na paliwie.

cd. tekstu pod grafiką

przycisk oszczednosci paliwa szyby
Freepik

Jakiego rzędu oszczędności na paliwie można uzyskać?

Brytyjczycy, by oszacować, ile można zaoszczędzić na prostych metodach zmniejszania zużycia paliwa, wykorzystali kamper- Volkswagena Transportera T6.1 Highline z DSG.

Kamperem jeżdżono w dwojaki sposób: korzystano z technik oszczędzania paliwa, a w drugim testowym przejeździe nie stosowano żadnych metod. Test pokazał, że dzięki bardzo prostym i łatwym trikom można uzyskać ogromne oszczędności.

Uzyskano bowiem prawie 20% oszczędności w ciągu nieco ponad godziny jazdy. Gdyby te metody stosować dłużej, to oszczędności byłyby większe.

Kierowcy wymyślili specjalny trik, by tankować więcej paliwa. Powodem ma być oszustwo w zawartości dystrybutorów

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News