Kierowcy masowo korzystają z nowego wakacyjnego trendu. Tymczasem hit z TikToka może ich kosztować nawet 13000 zł

Kierowcy masowo korzystają z nowego wakacyjnego trendu. Tymczasem hit z TikToka może ich kosztować nawet 13000 zł

nowy trend kierowców czasami z wysokim kosztem

Podaj dalej

Kierowcy coraz częściej korzystają z popularnych w social media sposobów na tanie wakacje z samochodem. Szczególnie popularne stało się tzw. „kempingowanie w ukryciu”. To nowy hit, który można wypróbować i nie odjeżdżać zbyt daleko od domu. Problem polega na tym, że przyjemne urlopowanie może słono kosztować.

Brak przestrzegania kilku reguł oznacza wysoką karę dla kierowcy, a nawet pobyt w więzieniu

Kierowcy nie ustają w poszukiwaniu sposobów na tanie wakacje z samochodem. Wysokie koszty paliwa i ofert turystycznych spowodowały żywe zainteresowanie karawaningiem z ukrycia. Popularny trend z TikToka może jednak sprowadzić na kierowców wysokie mandaty i punkty karne.

Kempingowanie w ukryciu, to nowy hack podróżniczy, który każdy możne wypróbować bez konieczności podróżowania zbyt daleko. Polega na tym, że kierowcy wyposażają swoje samochody we wszystko, czego potrzebują, aby spędzić w nim noc. Zabierają wszystko, od materacy piankowych po rolety zaciemniające.

Brytyjczycy, którzy w ten sposób tanio wypoczywają, udostępniają swoje osobiste wskazówki i sztuczki na platformach społecznościowych, w tym TikTok i Reddit. Wielu wczasowiczów korzystających ze swoich samochodów w ramach noclegów, cenią sobie wygodę, elastyczność i oszczędności, jakie oferuje nowy trend wypoczynkowy.

Trzeba jednak pamiętać, że udział w popularnych trendach wiąże się z karami. Spanie w samochodzie nie do końca jest legalne. W Wielkiej Brytanii dla kierowcy będącego pod wpływem narkotyków lub alkoholu oznacza karę w wysokości ponad 13 000 zł (2500 funtów) i 10 punktów karnych. Co ważne, takie kempingowanie może się nawet wiązać z karą więzienia.

To dlatego, że nawet jeśli samochód stoi, kierowca nadal jest uważany za legalnie sprawującego nad nim kontrolę.

kierowcy tanie podróżowanie ukryty kamping
Pixabay

Spanie w aucie na trzeźwo nie jest karalne, ale trzeba wybrać właściwą lokalizację

Jeśli chciałbyś skorzystać z nowej opcji karawaningu jako formy spędzenia tanio wakacyjnego weekendu, musisz pamiętać o jednym- dokładnie sprawdź lokalizację. Trzeba wybrać taką, jaka nie ma żadnych ograniczeń w kwestii zaparkowania samochodu.

Newralgicznymi miejscami, jakie należy wykluczyć, są główne drogi, parki narodowe, tereny w pobliżu szkół i szpitali. Przeżywanie wakacyjnych przygód nie może się wiązać ze szkodami. Ponadto pomimo tego, że to świetny sposób na spędzenia lata, to nie zawsze jest on bezpieczny. Dlatego należy wybrać jedynie takie miejsca, które stanowią bezpieczną opcję noclegu.

Nowy trend campingu zyskał dużą popularność w USA, a liczba zainteresowanych tą formą wypoczynku rośnie również w Wielkiej Brytanii. Liczba wyszukiwań #stealthcamping” w Google wzrosła już o 100% względem poprzedniego roku.

Polacy kompletnie oszaleli na tym punkcie! Jeszcze nie ma wakacji a już ciężko wynająć kamper [WIDEO]

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News