Kierowcy mają dość wysokich cen paliwa i kradzieży diesla. Dziś ruszają demonstracje

Kierowcy mają dość wysokich cen paliwa i kradzieży diesla. Dziś ruszają demonstracje

kierowcy maja dosc wysokich cen paliwa jpg

Podaj dalej

Skutki wysokich cen paliwa odczuwają nie tylko zwykli kierowcy, ale także rolnicy i przedsiębiorcy. Ciągły wzrost i niewielka pomoc ze strony rządu są znacznym obciążeniem i przekładają się nie tylko na droższe tankowanie, ale wyższe ceny towarów i energii. Szczególnie dotkliwie odczuwają to zachodni sąsiedzi Polski, dlatego postanowili demonstrować.

We wtorek ruszają demonstracje przeciwko wysokim cen paliwa i energii

Demonstracje przeciwko niewystarczającej reakcji rządzących na rosnące ceny paliwa i energii odbędą się pod hasłem „Zatrzymajcie to szaleństwo!!! W przeciwnym razie to zrobimy”. We wtorek 29 marca w demonstracji wezmą udział pojazdy użytkowe z różnych sektorów i wspólnie zademonstrują przeciwko rosnącym kosztom.

Żądania wszystkich kierowców kierowane są do wszystkich odpowiedzialnych urzędów, instytucji i ministerstw na szczeblu okręgowym, stanowym i federalnym, a także do rządów stanowych i federalnych- jak pisze blick.de.

Brak reakcji rządzących i eksplozja kosztów stanowi egzystencjalne zagrożenie dla wielu branż i przedsiębiorców. Średnie przedsiębiorstwa już mocno ucierpiały i nie są już w stanie podołać tym obciążeniom.

Ciągły wzrost i ciągle dodawane nowe podatki są ogromnym obciążeniem również dla konsumentów. Dlatego protestujący domagają się natychmiastowych specjalnych programów i długoterminowych obniżek podatków, które mają wpływ na ceny paliwa.

Mieszkańcy i kierowcy niemieckiego Annaberg zbierają się dziś na Kätplatz o 15:30. Wszystkie samochody będą oznaczone białym paskiem na lewym przednim lusterku.

Kradzieże diesla stały się plagą w całym kraju, paliwo ginie w tysiącach litrów

Tylko w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy spustoszyli teren gospodarstwa w Prignitz (Branderburgia). Celowali w olej napędowy, którego wartość określono na ponad 11 tys. złotych.

W tym samym czasie w Plochingen łupem złodziei padło kilka tysięcy litrów diesla. Jak informuje Esslinger Zeitung,olej zniknął z kilku ciężarówek z naczepami. Do kradzieży doszło między 20:15 a 2 w nocy. Sprawcy prawdopodobnie otworzyli korki wlewów i prawdopodobnie wypompowali paliwo. Policja w Esslingen prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Rolnicy nie czują się bezpiecznie, bo ze względu na wysokie ceny oleju napędowego ponoszą dotkliwe straty na skutek kradzieży. Chęć zysku sprawiają, że złodzieje są coraz bardziej zuchwali. W Stavenhagen w Meklemburgii-Pomorzu Przednim doszło do poważnej kradzieży. Łupem padł osprzęt ciągnika i 1500 litrów paliwa. Całkowite koszty wyrządzonej szkody oszacowano na 17 000 euro (80 000 zł).

Samochód zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News