Kierowcy dostaną większe rabaty na najtańszy rodzaj paliwa. Zniżka wyniesie od 13 groszy do 22 groszy za każdą kWh ładowania

Kierowcy dostaną większe rabaty na najtańszy rodzaj paliwa. Zniżka wyniesie od 13 groszy do 22 groszy za każdą kWh ładowania

audi etron zniżka na paliwa eksploatacja samochodów

Podaj dalej

W obliczu galopujących cen paliwa, kierowcy dojrzeli do myśli o zmianie samochodu na elektryczny. Na nowe nie każdego z nich stać, więc rośnie zainteresowanie modelami z drugiej ręki. Dodatkowe zachęty w postaci ulg na zakup i rabatów na ładowanie są dodatkowym motywatorem dla kierowców. Dzięki nim mogą sporo zaoszczędzić.

Program rabatowy na ładowanie aut elektrycznych ma duże znaczenie dla kierowców

Programy rabatowe stanowią ważny element kampanii zachęcającej kierowców do zmiany samochodów na tańsze w eksploatacji i bardziej przyjazne środowisku. Na całym świecie stosuje się już zniżki na zakup, dopłaty albo rabaty na ładowanie.

Dziś już wiadomo, że napęd elektryczny daje kierowcom możliwość korzystania z najtańszego paliwa do samochodów. Właścicieli spalinowców czekają ciężkie czasy, wymuszające oszczędność w korzystaniu z samochodu.

Im więcej zyskują właściciele samochodów elektrycznych, tym więcej kierowców będzie chciało zmienić samochód na elektryczny, by zaoszczędzić wcale niemałe pieniądze.

rabatay na ladowanie samochodow najtanszym rodzajem paliwa

Programy rabatowy na paliwa dla elektryków rośnie w siłę na całym świecie

Kierowcy w Polsce mogą liczyć na tańsze ładowanie przyjaznego dla środowiska paliwa dzięki GreenWay Polska. Członkowie EV Klub Polska, profesjonalnej organizacji zrzeszającej użytkowników i sympatyków samochodów elektrycznych, mają rabat na ładowanie samochodów do 7%.
Wystarczy zarejestrować się w klubie, by uzyskać 5-procentową zniżkę. Aby zniżka wyniosła 7%, należy wypełnić trzy ankiety udostępnione w panelu badawczym na stronie Klubu. Ponadto rejestracja w Klubie po zakupie samochodu elektrycznego pozwala cieszyć się darmowymi przejazdami na wybranych odcinkach autostrad A1 i A4.

EV Klub Polska jest jednym ze współzałożycieli Global EV Drivers Alliance. To organizacja zrzeszająca kluby użytkowników samochodów elektrycznych na całym świecie. Należą do niej kierowcy elektryków m.in. z USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szkocji i Kanady.

Rabaty na ładowanie samochodów elektrycznych oferuje również Elocity, które dostarcza publiczne punkty ładowania pojazdów elektrycznych przedsiębiorcom, inwestorom i korporacjom. Wysokość rabatu zależy od ilości posiadanych samochodów elektrycznych. Oferty skierowane do posiadaczy elektryków za granicą są bardziej przyjazne, bo nie trzeba być członkiem żadnego klubu, ani właścicielem dużej firmy.

Audi Q4 etron Sportback zniżka na paliwa

National Grid rozszerza program rabatów dla milionów kierowców

National Grid, które obsługuje ponad 20 milionów ludzi w Nowym Jorku, Massachusetts i Rhode Island. Istniejący program rabatowy firmy na ładowanie samochodów poza szczytem teraz zwiększa zasięg. Klienci National Grid, którzy podłączą ładowarkę samochodową lub domową, mogą teraz uzyskać rabat od 13 do 22 groszy (3–5 centów) za każdą kWh ładowania ( poza godzinami szczytu). Stawkę oparto na analizie wstępnego programu, który pomógł firmie zrozumieć, w jaki sposób i kiedy ich klienci opłacają ładowanie.

Według rzecznika National Grid, taryfy i rabaty w tej najnowszej wersji lepiej odpowiadają potrzebom kierowców. Firma ma zamiar nadal monitorować dane dotyczące opłat, aby w przyszłości tworzyć kolejne programy zachęcające kierowców.

Wszyscy klienci National Grid w Massachusetts mogą podłączyć ładowarkę samochodową lub domową, do aplikacji mobilnej o nazwie Charge Smart MA, która jest dostępna w Google Play i Apple App Store. Dzięki niej mają możliwość korzystania z własnego konta rozliczeniowego National Grid, gdzie wszelkie uzyskane rabaty trafiają do rachunku za energię elektryczną. Taka zachęta przynosi efekty, bo liczba właścicieli samochodów elektrycznych stale rośnie.

To właśnie realne wsparcie dla kierowców, umożliwiające im oszczędności na tankowaniu paliwa i eksploatacji samochodu, są realną zachętą do zmiany samochodu. Takie działania i inwestycje w rozwój infrastruktury do ładowania samochodów wpłyną na to, jak będzie się kształtować przyszłość kierowców. Wysokie ceny paliwa dziś zmuszają kierowców do porzucenia samochodów, w obliczu rosnących wydatków na energię, wodę czy żywność.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News