Kierowcy dostają 50% zniżki na przejazd autostradą. To spore ułatwienie i dobra rekompensata

Kierowcy dostają 50% zniżki na przejazd autostradą. To spore ułatwienie i dobra rekompensata

autostrada freepik

Podaj dalej

Prace remontowe na autostradach to dość częsty widok. Jak wiadomo dochodzi wówczas do spowolnienia ruchu, a czasami korków. Cierpią na tym kierowcy, a firmy transportowe, na skutek opóźnień dostaw mogą ponieść straty finansowe. Ktoś pomyślał nad rozwiązaniem tego problemu.

Kierowcy korzystają 50% zniżki na przejazd płatnymi autostradami

Kierowcy przez cały styczeń mogą skorzystać ze zniżki na wybranych odcinkach płatnych autostrad w Ligurii (Włochy). Jak informuje portal genovatoday.it dotyczy to odcinków na których toczą się prace drogowe, a zniżka obowiązuje niezależnie od sposobu opłaty za przejazd.

Zniżka z wysokości 50 % obowiązuje na odcinkach z początkiem lub zjazdem w punktach poboru opłat w: Ovada, Masone, Savona, Albisola, Celle Ligure, Varazze, Arenzano, Genova Prà, Genova Pegli, Genova Aeroporto, Genova Ovest, Genova Bolzaneto, Genova Est, Genova Nervi, Recco i Rapallo.

Skorzystają z niej również pojazdy jadące tranzytem, wjeżdżające lub wyjeżdżające do podanych punktów oraz kończące lub rozpoczynające podróż w Vignole Borbera (A7) i Sestri Levante (A12). Zniżka obowiązuje od 1 do 31 stycznia br.

kierowcy korzystają ze zniżki
Telepass

Ta decyzja to spore ułatwienie i szybka gwarancja zwrotu opłaty

Decyzja o uruchomieniu tego okresu przejściowego do 1 lutego to spore ułatwienie dla kierowców. Rabaty są naliczane automatycznie w momencie płatności.

Dzięki aplikacji Free To X, nawet na odcinkach z 50% opłatą za przejazd, wszyscy kierowcy natychmiast uzyskają zwrot kosztów. To rekompensata za opóźnienia związane z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi.

Sytuacja na drogach w Ligurii od dawna budzi niezadowolenie kierowców, a zwłaszcza przewoźników. Już latem chcieli wytaczać sprawy sądowe, ze względu na straty finansowe, jakie ponoszą przez remonty dróg i objazdy. Zdarzało się nawet, że zdesperowani kierowcy porzucali swoje pojazdy, zmęczeni staniem w korkach.

Aby uzyskać szybki zwrot opłaty, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację uruchomioną przez Free to X. Aplikacja jest częścią globalnej strategii Autostrade per l’Italia i służy jako interaktywne narzędzie komunikacji z użytkownikami. Dzięki niej mogą uzyskać w czasie rzeczywistym informacje o stanie ruchu na autostradach i uzyskać zwrot opłat za przejazd.

W aucie pali się rezerwa, a ty nie możesz zatankować paliwa? Nie dzwoń po lawetę, tylko sprawdź co zrobić

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News