Kierowco sprawdź czy go masz! Za kwit na wybrany 40 lat temu samochód, rząd zapłaci Ci nawet 20 tysięcy z odsetkami

Jeżeli już zapomniałeś, że 40 lat temu chciałeś „kupić” samochód w systemie przedpłat, możesz dostać zwrot kasy z odsetkami. Rekompensatę za Malucha albo dużego Fiata nadal można otrzymać. W związku z tym warto poszukać dowodu wpłaty.

Kierowco sprawdź czy go masz! Za kwit na wybrany 40 lat temu samochód, rząd zapłaci Ci nawet 20 tysięcy z odsetkami
Podaj dalej

Ministerstwo Finansów opublikowało kwoty rekompensat za niezrealizowane transakcje zakupu popularnych w latach 80-tych samochodów. Za dużego Fiata płacą prawie 20 tysięcy złotych!

Na zapominalskich czekają pieniądze

40 lat temu aby stać się dumnym posiadaczem kultowego dziś Fiata 125p albo 126 p należało wpłacić określoną kwotę i grzecznie czekać w kolejce na przydział. Pieniądze trafiły do Narodowego Banku Polskiego za pośrednictwem dzisiejszego PKO BP. Wiele osób nigdy nie doczekało się wymarzonego Malucha, czy tzw „dużego Fiata”. Dziś mogą nadal odebrać należną im rekompensatę. W związku z tym, jeżeli masz dowód wpłaty pozostaje Ci upomnieć się o pieniądze

samochód fiat 125
Żródło: FSO

Kwit na samochód, którego nie było nadal ma realną wartość

Wypłaty rekompensat  zaczęły się w latach 90,  a Ustawa regulująca proces wypłat obowiązuje od grudnia 1996 roku. Od tego czasu minęło sporo lat, ale nadal nie wszystkie osoby przypomniały sobie o fakcie dokonanej przedpłaty na samochód. Pomimo tego nadal mają prawo je odebrać.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Ministerstwo Finansów tydzień temu opublikowało kwoty rekompensat dla osób, które dokonały przedpłat na oba modele. W drugim kwartale 2021 roku rekompensaty wynoszą odpowiednio:

  • 13 852 zł za samochód marki Fiat 126p,
  • 19 629 zł za samochód marki FSO 1500.
Foto: Autofakty

 

Przeczytaj również