Kia ujawniła zdjęcia swojego pierwszego elektryka. Nowa filozofia projektowania działa, bo EV6 wygląda świetnie. Premiera 30 marca

Kia ujawniła zdjęcia swojego pierwszego elektryka. Nowa filozofia projektowania działa, bo EV6 wygląda świetnie. Premiera 30 marca

Podaj dalej

W poniedziałek koreański producent samochodów Kia Motors ujawnił pierwsze zdjęcia KIA EV6, swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu. To lekki, wszechstronny pojazd, który powstał na nowej platformie modułowej e-GMP, która przeznaczonej wyłącznie dla pojazdów zasilanych prądem.

„Opposites United” to filozofia projektowania Kia dla wszystkich przyszłych pojazdów. Jej filarami są: odwaga dla natury, radość dla rozumu, siła do postępu, technologia dla życia i napięcie dla spokoju. Wygląd zewnętrzny EV6 jest futurystyczny ale nie ekstrawagancki, z nowym logo prezentuje się świetnie.

EV6 jest zaprojektowany zgodnie z nową filozofią projektowania KIA

EV6 powstał zgodnie z nową filozofią projektowania marki „Opposites United”. Czerpie ona inspirację z kontrastów występujących w naturze i ludzkości. W centrum filozofii projektowania znajduje się nowa identyfikacja wizualna, przywołująca pozytywne siły i naturalną energię, z kontrastowymi połączeniami ostrych elementów stylistycznych i rzeźbiarskich kształtów.

Charakterystyczny crossover oparty na nowej platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP), EV6 to pierwszy dedykowany pojazd BEV Kia.  Nowa filozofia projektowania, uosabia skupienie się Kia na elektryfikacji.

„EV6, jako pierwsza dedykowana Kia EV, jest wizytówką nowoczesnej konstrukcji zorientowanej na człowieka i zelektryfikowaną mocy. Jesteśmy przekonani, że EV6 to atrakcyjny i odpowiedni model dla nowego rynku pojazdów elektrycznych ”- powiedział Karim Habib, starszy wiceprezes i dyrektor Global Design Center. „Tworząc EV6 chcieliśmy stworzyć charakterystyczny, efektowny projekt poprzez połączenie wyrafinowanych, zaawansowanych technicznie funkcji w czystych i bogatych woluminach, zapewniając jednocześnie unikalną przestrzeń jako futurystyczny pojazd elektryczny.”

Jednakowa filozofia projektowania dla wszystkich przyszłych pojazdów Kia

Filozofia projektowania Opposites United debiutuje wraz  EV6 i będzie stanowić podstawę projektowania wszystkich przyszłych modeli Kia. Filozofia ta opiera się na pięciu kluczowych filarach projektowych: „Bold for Nature”, „Joy for Reason”, „Power to Progress”, „Technology for Life ” i „Tension for Serenity”.

W porównaniu z innymi samochodami elektrycznymi marki KIA EV6 ma w środku więcej miejsca. Do wykonania siedzeń posłużyły  tkaniny wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Ciekawy element nowego wnętrza stanowi zaawansowany technicznie, zakrzywiony ekran audiowizualny i nawigacyjny o wysokiej rozdzielczości (AVN). Pod ekranem  pasażerowie sterują ustawieniami HVAC (ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji) za pomocą dotykowych przycisków.

 

Producent wprowadza nowy zestaw nazewnictwa

Wraz z tym nowym modelem Kia wprowadza nowy zestaw nazewnictwa dla swoich następnych samochodów elektrycznych. Litery „EV” oznaczają w języku angielskim „pojazd elektryczny”, a liczba odnosi się do pozycji samochodu w zasięgu.

KIA EV6

Szczegóły techniczne są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że technologia e-GMP pozwala na sprint do setki w czasie około 3,5 sekundy. Ponadto zapewnia około 500 kilometrów zasięgu, po każdym doładowaniu

W związku z tym, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalną wirtualną premierę, pierwszego elektrycznego samochodu KIA EV6. Odbędzie się ona 30 marca o godz.9, na kanale YouTube producenta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News