Kia pobiła Teslę i ustanawia rekord świata! EV6 to hit z najkrótszym czasem ładowania

Podczas prezentacji na Los Angeles Auto Show Kia ogłosiła, że model EV6 pobił Teslę pod względem szybkiego czasu ładowania. Elektryczny samochód koreańskiego producenta podczas podróży po USA dokonał niemożliwego.

Kia EV6 pobiła Teslę
Podaj dalej

Kia ustanowiła nowy rekord Guinnessa i pobiła Teslę

Prezentacja modelu EV9 od Kia na amerykańskim Los Angeles Show, ujawniła, że produkcyjne EV6 jest rekordzistą pod względem czasu ładowania. Jednocześnie producent stał się rekordzistą, oferując model z najkrótszym czasem ładowania na świecie.

Kia EV6 ustanowiła nowy rekord Guinnessa, pokonując 4634,7 km z Nowego Jorku do Los Angeles, z najkrótszym czasem ładowania. Podczas trwającej 7 dni podróży EV6 potrzebował w sumie 7 godzin 10 minut i 1 sekundy na szybkie ładowanie. Tym samym koreański elektryk pobił Teslę o ponad pięć i pół godziny (12 godzin, 48 minut i 19 sekund).

Producent zaznaczył, że średni postój na ładowanie podczas podróży zajmował niecałe 20 minut. To naprawdę imponujące osiągnięcie.

2022-kia-ev6-us-ładowanie

Elektryczny EV6 jest teraz numerem 1

Rekord Tesli pochodzi z 2015 r., kiedy to Model S P85D pokonał tę samą trasę w 58 godzin i 55 minut. Czas, jaki pochłonęło ładowanie, wyniósł 12 godzin i 48 minut.

Dziś samochody Tesli znacznie się zmieniły i ładują się znacznie szybciej. Być może rekord Kia, to dobra okazja by Elon Musk poprawił swój wynik. W zasadzie to bardzo dziwne, że jeszcze tego nie zrobił.

Rekord Guinnessa to dowód, który potwierdza potencjał platformy E-GMP firmy Hyundai Motor Group.

„Bicie rekordów EV6 to najnowszy sygnał, że Kia będzie liderem w popularyzacji pojazdów elektrycznych. Cała światowej klasy inżynieria i doświadczenie Kia w zakresie pojazdów elektrycznych zostaną wykorzystane w przejściu na elektryfikację. Taka sama dbałość o szczegóły, design, jakość, technologię i dynamikę jazdy, z której słynie Kia, znajdzie się w każdym nowym pojeździe elektrycznym, który wprowadzamy na rynek”.

Na podstawie uzyskanych danych, można oszacować, że Kia zatrzymywała się na ładowanie co najmniej 22 razy. To oznacza, że samochód zatrzymywał się na ładowanie średnio co 211 km.

2022-kia-ev6-pod maską
EV6 pod maską

Przeczytaj również