Jakiej marki najczęściej poszukają kierowcy? To badanie mówi wszystko

Jakiej marki najczęściej poszukają kierowcy? To badanie mówi wszystko

jakiej marki szukaja kierowcy pixabay

Podaj dalej

Zespół analityków picodi.com, przeprowadził bardzo ciekawą analizę. Jej celem było sprawdzenie, jakiej marki samochodów, najczęściej poszukują kierowcy. Analitycy porównali średnią liczbę wyszukań online ponad 60 marek samochodów. W tej grupie znalazły się nie tylko marki premium, ale i budżetowe.

Marka BMW zwyciężyła aż w 15 krajach

Na pierwszym miejscu, według analiz zespołu picodi, znalazła się marka premium BMW, która kompletnie zdeklasowała rywali.
BMW jest numerem 1 aż w 15 krajach, są wśród nich m.in Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Węgry, Serbia, Czarnogóra, Macedonia i inne.

BMW
fot. BMW

Drugie miejsce, ze szczytem popularności w 10 krajach, zajmuje Mercedes-Benz. Jak się okazuje, kochają go m.in mieszkańcy Rosji, Azerbejdżanu, Armenii, Albanii, Portugali, Belgii.

jakiej marki szukaja kierowcy Mercedes

Trzecie miejsce na podium zajęli ex aequo, najwięksi rywale, Volkswagen i Tesla. Fani elektrycznej marki zza oceanu mieszkają m.in w Irlandii, Liechtensteinie, Norwegii oraz Szwajcarii. Niemiecki koncern z Wolfsburga cenią sobie Hiszpanie, Włosi, Białorusini i mieszkańcy Ukrainy.

Popularny w Polsce Hyundai, pojawił się w wyszukiwaniach mieszkańców trzech krajów : Czech, Słowacji oraz Islandii.

Zestawienie zamknęły dwie francuskie marki, Peugeot i Renault, oraz szwedzkie Volvo. Miłośnikami  Peugeota są Duńczycy i Francuzi.  Volvo jak powszechnie wiadomo ma wielu fanów w Szwecji, kierowcy w Turcji wolą Renault.

Toyota jakiej marki szukaja kierowcy
Toyota GR Yaris fot.Toyota PL

Jakiej marki najczęściej szukają polscy kierowcy?

Polscy kierowcy najchętniej wybierają Toyotę, co potwierdzają rankingi sprzedaży.  Takie same gusta maja mieszkańcy Bułgarii, Grecji, Litwy oraz Łotwy.

Metodologia badania danych polegała na porównaniu średniej liczby wyszukań online za ostatnie 4 lata,  64 marek samochodów. Dane archiwalne analitycy pozyskali z Google Keyword Planner. Statystyki  nie objęły Andory, Malty, Monako, San Marino i Watykanu, w związku z tym, że powyższe dane  były niedostępne.

Najpopularniejsze-marki-samochodow-w-Europie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News