ITD zyska nowego sprzymierzeńca. Uwaga kierowcy! Posypią się mandaty

ITD zyska nowego sprzymierzeńca. Uwaga kierowcy! Posypią się mandaty

straz miejska oraz itd uprawnione do kontroli

Podaj dalej

Od  13 marca Straż miejska będzie legalnym sprzymierzeńcem ITD. W tym dniu nabędzie nowe uprawnienia w zakresie kontroli i ważenia pojazdów ciężarowych, których nacisk osi przekracza 8 ton. Tym samym będzie mogła wystawiać mandaty.

Po wejściu w życie przepisów, do kontroli przestrzegania zakazów i dopuszczalnego nacisku na pojedynczą oś napędową uprawnieni będą: inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, policjanci, strażnicy graniczni, funkcjonariusze służby celno-skarbowej, a także strażnicy gminni (miejscy).

ITD ma nowego sprzymierzeńca, który może Ci wystawić mandat

Strażnicy miejscy będą mogli indywidualnie prowadzać kontrole drogowe. Nowe uprawnienia obejmują również  możliwość nakładania grzywien za przeładowany pojazd. Widełki startują od 3 tys. a kończą się nawet na 20 tys. zł.

Przeładowane  ciężarówki typu diesel  to w Polsce ogromny problem, co doskonale obrazuje stan naszych dróg. Kontrole, do których zostali upoważnieni strażnicy gminni i miejscy, mają będą dotyczyć pojazdów poruszających się po drogach publicznych.

Pierwsze kontrole ruszą zaraz po tym, jak strażnicy zostaną przeszkoleni i wyposażeni w sprzęt pomiarowy, co może zająć kilka miesięcy.

straz miejska oraz itd uprawnione do kontroli
foto: Tygodnik bydgoski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News