Inspektorzy ITD, dawno nie widzieli takiego cudu. Kierowca ciężarowego Mercedesa też był zaskoczony

Inspektorzy ITD, dawno nie widzieli takiego cudu. Kierowca ciężarowego Mercedesa też był zaskoczony

Kontrola_licznik_30.03.2021_Nr1

Podaj dalej

Inspektorzy ITD odkryli tajemnicę kierowcy ciężarowego Mercedesa. Kierowca nie bardzo wiedział, jak doszło do tego cudu. Cztery dni wcześniej samochód był na stacji diagnostycznej i przeszedł przegląd techniczny.

We wtorek (30 marca) na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Twardowa, inspektorzy  ITD zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarowego diesla. Należał do  polskiego przedsiębiorcy i rozwoził ładunek po kraju. Podczas kontroli pojawił się pewien problem.

Inspektorzy ITD, po raz pierwszy widzieli taki licznik

Podczas kontroli ciężarowego Mercedesa, inspektorzy ITD z Kędzierzyna-Koźla, dokonali nie lada odkrycia. Kontrola w bazie danych CEPiK ujawniła, że z drogomierza zniknęło ponad 36 tysięcy kilometrów.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jak się okazało, cztery dni wcześniej ciężarówka odwiedziła stację diagnostyczną, gdzie przeszła przegląd techniczny. Wpisany podczas kontroli stan licznika, nie zgadzał się z obecnym. Jakimś cudem po kontroli technicznej, drogomierz ewidentnie zaczął iść w odwrotną stronę.

Sprawę tajemniczego drogomierza przejęli policjanci

W związku z tym, że od 1 stycznia 2020 r. Kodeksu Karny przewiduje kary, za tajemnicze zmiany stanu licznika, czarodziej i jego nieuprawniona zmiana stanu drogomierza, nie pozostaną niezauważone.

Za tę magię grozi  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieścisłości we wskazaniach drogomierza, zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Prudnika.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News