Hyundai z tytułem najlepszego producenta roku! Koreańczycy miażdżą konkurencję, nikt się tego nie spodziewał

Wystarczyło niecałe 10 lat by Hyundai stał się ulubieńcem kierowców. Nikt się chyba nie spodziewał, że koreańska marka wysadzi z czołówki jakiegokolwiek rankingu niemieckie silne marki. Dziś to już fakt, klienci chcą kupować samochody od Hyundaia, a Top Gear uznał, że zasługuje miano najlepszego producenta roku.

hyundai-producentem roku top gear
Podaj dalej

Hyundai zdobywa dwa ważne trofea

Nie jest tajemnicą dla tych, którzy śledzą testy samochodów magazynu Top Gear, że Hyundai i20N stał się ulubieńcem redakcji. Nie mogło być inaczej jeśli weźmiesz pod uwagę to, jak wszechstronny jest model. Wystarczy wiedzieć, że koreański samochód zdobył tytuł Wyczynowego Samochodu Roku podczas tegorocznego Speedweek 2021. Nie było to łatwe, bo musiał pokonać 25 rywali, w tym Porsche, Ferrari i McLarena.

Brzmi absurdalnie? Dziesięć lat temu tak by było, dziś Hyundai jest zwycięzcą i zdobywa tytuły: Samochodu Roku Top Gear z modelem i20N i Najlepszego Producenta Roku.

N będzie nadal robił to, co kocha i robi najlepiej, aby zdobyć serca entuzjastów motoryzacji na całym świecie ” – powiedział wiceprezes działu N Brand Management Motorsport firmy Hyundai.

hyundai-producentem roku top gear 3

Dziennikarze Top Gear nagradzają Hyundaia i20 N

Redakcja czołowego magazynu doceniła Hyundaia i20 N, bo jest nie tylko świetnym hot-hatchem, ale także niesamowicie wszechstronnym samochodem.

„ nie zdobędziesz głównej nagrody w naszych corocznych Nagrodach, jeśli nie udowodnisz swojego wszechstronnego geniuszu. Błyszcząc na brytyjskich torach wyścigowych i drogach klasy B, postanowiliśmy rzucić go na głęboką wodę, aby udowodnić jego wielkość…- mówi Jack Rix, redaktor magazynu Top Gear,

Tytuł zwycięzcy w gronie producentów dziennikarze przyznali Koreańczykom za bogatą gamę modeli jakie oferuje. Redakcja TopGear przez kilka lat obserwowała rozwój Hyundaia i doceniła jego modele takie jak i30 N czy Kona. Teraz mówi głośno, o tym, o czym wszyscy od dawna wiedzą.

„ Hyundai miażdży to na wylot. Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Koreańczycy nadchodzą. Cóż, już są. Są tutaj i robią to lepiej niż ktokolwiek inny ”.

Przeczytaj również