Honda Civic Type R kolejnej generacji, wykluczona z planu elektryfikacji

Honda Civic Type R kolejnej generacji, wykluczona z planu elektryfikacji

Podaj dalej

Honda potwierdziła, że kolejna generacja  najbardziej wyczynowego modelu Civic Type R, pojawi się w ofercie ponownie. Wersja na rok 2022, będzie jednym z ostatnich modeli producenta,  z wyłącznie benzynowym napędem.

Standardowy model Hondy Civic wejdzie na rynek wiosną tego roku, zaś Type R pojawi się pod koniec roku.

Honda Civic Type R, po raz ostatni w takim wydaniu

W związku z dużą popularnością nadwozia hatchback, zakłada się że Civic Type R po raz kolejny będzie dostępny w wersji pięciodrzwiowej.

Szeroko komentowany i krytykowany za dziwaczną linię nadwozia model, na pewno zostanie poddany zmianom. Zdjęcia szpiegowskie Type R nowej generacji sugerują, że może subtelnie różnić się od wariantu SportLine.

Honda Civic Type R prototype
Foto Autocar

Radykalne zmiany pojawią się we wnętrzu samochodu

Producent poprawił wygląd i obsługę, a także znacznie zmienił system informacyjno-rozrywkowy.
Pikantne dodatki, takie jak sportowe fotele, czerwone detale i charakterystyczna aluminiowa gałka dźwigni zmiany biegów, będą odróżniać tą wersję. To czego najbardziej się oczekuje, to zmiany w układzie napędowym. Model będzie korzystał z bardziej sztywnej wersji platformy Civic obecnej generacji.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE

Sercem modelu pozostanie powszechnie chwalony 4-cylindrowy silnik o pojemności 2 litrów, który będzie obejmował szereg ulepszeń poprawiających zarówno osiągi, jak i wydajność.
W związku z tym, że obecny Civic Type R zbliża się do granic możliwości samochodu z napędem na przednie koła, moc nieznacznie poszybuje w górę.

Honda Civic Type R render
foto Autocar

Szczegóły techniczne nie zostały jeszcze podane do wiadomości

Honda Civic Type R może wrócić do zawieszenia przedniego z dwuosiowymi kolumnami i z zaawansowanym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu.
Z tyłu prawdopodobnie producent zachowa konfigurację wielowahaczową, podczas gdy adaptacyjne tłumienie pozwoli na większe zróżnicowanie między trybami jazdy.

Ceny nowego gorącego Civic’a Type R jeżeli wzrosną, to tylko nieznacznie.

Honda Civic Prototype
2022 Honda Civic Prototype, via Autocar

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News