Geely publikuje pierwszy cennik rewolucyjnego SUV-a. To zła wiadomość dla konkurencji

Po tym jak na początku czerwca ujawniono oficjalne zdjęcia nowego SUV-a Geely Galaxy E5, było wiadomo, że będzie poważnym rywalem dla chińskiego cudu technologicznego Xiaomi. Jednak z uwagi na to, że inteligentny i technologicznie zaawansowany pojazd testowano z kierownicą po prawej i lewej stronie, wiadomo, że zagraniczna konkurencja musi być gotowa na mocnego rywala.

SUV Geely Galaxy E5 EV
Podaj dalej

Spektakularny SUV opracowany wspólnie z Meizu już w przedsprzedaży

Geely Galaxy E5 to kompaktowy SUV z napędem elektrycznym. Chiński gigant opracował ten model ze swoim technologicznym partnerem Meizu. Pojazd wykorzystuje całą nową architekturę GEA ze zintegrowanym CTB + chipem kokpitu Longying-1 firmy Ecarx i systemem operacyjnym Flyme Auto.

Kompaktowy SUV to pierwszy samochód Geely Galaxy opracowany jednocześnie na rynek krajowy i rynki eksportowe. Jeśli trafi do Europy, a wszystko na to wskazuje, to będzie koszmarem dla swoich rywali. Technologie, jakie oferuje pozostawią ich daleko w tyle. To inteligenty model naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji. Jak informowaliśmy w naszej publikacji tutaj, innowacje te obejmują m.in. technologię ochrony akumulatorów, a nawet system dźwiękowy „Flyme Sound Limitless Voice”oparty na AI.

Dziś w Chinach uruchomiono przedsprzedaż nowego modelu Geely. Na początku czerwca oczekiwano, że za inteligentnego SUV-a przyjdzie zapłacić w zależności od wersji od 150 do 200 000 juanów (82 000–109 000 zł). Jednak ostatecznie inteligenty SUV Geely może być tańszy.  Producent oferuje  model w przedsprzedaży w 5 opcjach. Przedział cenowy wynosi od 123 000 do 157 000 juanów ( od ok. 67 000 zł do 85 500 zł). To o wiele mniej niż przewiduje się w oficjalnym cenniku, który pojawi się w sierpniu.

SUV EV Geely Galaxy E5
Geely Galaxy E5

Geely Galaxy E5 to pierwszy globalny produkt giganta

Nadchodzące Galaxy E5, to pierwszy produkt Geely, który odpowiada potrzebom klientów poszukujących inteligentnych samochodów. Dzięki „płynnym i spersonalizowanym doświadczeniom audiowizualnym” nawet ci zagraniczni doświadczą potęgi nowych możliwości producenta. SUV według zapowiedzi trafi na eksport w drugie połowie roku.

Dla międzynarodowej publiczności elektryczny model Geely stanowi zupełnie nowe doświadczenie, jeśli chodzi o podróż samochodem. Architektura GEA i szereg samodzielnie opracowanych technologii decydują o doskonałych właściwościach jezdnych SUV-a. Dodatkowo 4-biegowy inteligentny system odzyskiwania energii może dostosować siłę hamowania w czasie rzeczywistym na podstawie względnej odległości między pojazdami, natężenia ruchu na drodze, informacji o nachyleniu itp. Dzięki temu pasażerowie są pewni, że nie dostaną na przykład  choroby lokomocyjnej. System przeciwpoślizgowy G-TCS opracowano na każde warunki atmosferyczne.  Taka technologia pozwala kontrolować moment obrotowy napędu elektrycznego w oparciu o współczynnik przyczepności do drogi. Dlatego Geely Galaxy E5  zawsze utrzymuje optymalną przyczepność.

Atrakcyjny SUV o sportowej sylwetce z ukrytymi klamkami podkreślającymi elegancję jest na miarę marek premium Porsche i Mercedesa. W atrakcyjnej cenie będzie na pewno dobrą opcję dla entuzjastów elektrycznej motoryzacji. Na australijskim rynku będzie groźnym rywalem popularnej Tesli Model Y.

źródło: Autohome

Przeczytaj również