Ford skutecznie rozwiązał problem niedoboru chipów. To koniec długiego oczekiwania na nowy samochód

Ford skutecznie rozwiązał problem niedoboru chipów. To koniec długiego oczekiwania na nowy samochód

Ford niedobor polprzewodnikow

Podaj dalej

Amerykański Ford mocno ucierpiał z powodu kryzysu wywołanego niedoborem chipów i kilkukrotnie musiał wstrzymywać produkcję w swoich zakładach. Producent z uwagi na przedłużającą się pandemię COVID-19 Ford zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce i zapobiec kolejnym kryzysom.

Partnerstwo z GlobalFoundries rozwiązuje problem niedoboru chipów Forda

Jak wiadomo, producenci samochodów walczą kolejny rok o przetrwanie na rynku, podczas gdy niedobór półprzewodników to wciąż palący problem. Ford wypróbował już wiele sposobów by zmniejszyć skutki braki chipów, tymczasowo wstrzymując produkcję w swoich zakładach.

Tymczasem jak się okazuje, nie jest to skuteczna metoda, bo pomimo upływu czasu niewiele w tym temacie się zmienia. Dlatego producent samochodów z Detroit wybrał sposób, który pozwala mu najskuteczniej walczyć z problemem- nawiązał współpracę z producentem półprzewodników.

Ford Mustang Mach-E 2021 czerwony

Czy Ford raz na zawsze pozbędzie się problemu?

Jak informuje Autoevolution, Ford połączył siły z GlobalFoundries. Strategiczna współpraca niewątpliwie przyniesie oczywiste korzyści dla produkcji samochodów.

GlobalFoundries zapewni dostawy półprzewodników dla obecnego asortymentu samochodów Forda- z dumą ogłosił amerykański producent samochodów w komunikacie prasowym. To zapewne ucieszy jego klientów, którzy marzą o nowym samochodzie.

Współpraca oznacza bowiem szybszą dostawę niezbędnych do produkcji półprzewodników. To w teorii pomoże zminimalizować zakłócenia w pracy fabryk Forda. W umowie z Fordem GF zobowiązał się bowiem dostarczać tyle chipów, ile potrzebuje producent.

Ponadto obie firmy w ramach współpracy będą badać i opracowywać nowe rozwiązania dla systemów, które trafią do nowej generacji samochodów producenta. Wydaje się, że Ford właśnie skutecznie się postarał o to, by już nigdy nie dotknął go kryzys z jakim obecnie się boryka.

Ford niedobor polprzewodnikow
Foto: Ford

Jeżeli zastanawiałeś się czy zamówić nowego Forda- możesz to zrobić bez obaw

Jak się dowiadujemy, Ford wspólnie z GF opracuje dokładnie takie półprzewodniki, jakich potrzebuje. Są to m.in. rozwiązania półprzewodnikowe dla ADAS i systemy zarządzania akumulatorami co wyjaśnia Ford pisząc w swoim komunikacie, że partnerstwo zbada „rozszerzone możliwości produkcji półprzewodników w celu wsparcia przemysłu motoryzacyjnego”

Teoretycznie rzecz biorąc stanowi to drogę do bliższej współpracy między producentami samochodów, a producentami półprzewodników w przyszłości.

Kryzys chipowy nie zniknie z dnia na dzień uwzględniając partnerską umowę, ale pozwoli dużo szybciej zażegnać kryzys. Co oznacza, że na nowy samochód nie będzie trzeba długo czekać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News