Ford oferuje to klientom, którzy cierpią po przesiadce na elektryki. Niewiarygodne co wymyślili

Ford oferuje to klientom, którzy cierpią po przesiadce na elektryki. Niewiarygodne co wymyślili

Ford Mach-E GT

Podaj dalej

Ford promuje swój najnowszy elektryczny model Mach -E GT. W miniony weekend zaprezentował niecodzienny chwyt reklamowy, podczas Goodwood Festival of Speed. To wszystko z myślą o właścicielach samochodów elektrycznych.

Ford oferuje klientom zapach benzyny

Ford zdecydował się stworzyć zapach po tym, jak zapoznał się z wynikami ankiety jaką zlecił. Jak się okazało, 1 na 5 kierowców stwierdził, że po przesiadce na samochód elektryczny będzie tęsknił za zapachem benzyny. Według sondażu Forda, 70% uczestników stwierdziło, że w tęskniłoby za zapachem benzyny, a 24% stwierdziło, że po przesiadce będzie tęsknić za osiągami samochodów z silnikami spalinowymi.

„Sądząc po wynikach naszych badań, atrakcyjność sensoryczna samochodów benzynowych jest nadal czymś, z czego kierowcy nie chcą rezygnować. Zapach Mach Eau zaprojektowano tak, aby dać im nutę zapachu paliwa, którego wciąż pragną. Powinno to trwać wystarczająco długo, aby osiągi GT rozwiały wszelkie inne wątpliwości” – powiedział Jay Ward, Dział Komunikacji Produktów Ford of Europe..

Zapach benzyny Mach-Eau Forda został zaprojektowany, aby pomóc właścicielom, którzy niedawno przesiedli się na samochody elektryczne Forda, takie jak Mach-E GT. Jak wyjaśnia producent, Mach-Eau nie pachnie całkowicie benzyną lub dieslem, ale  tak, aby był przyjemny dla nosa. Zapach Forda ma dymne akordy z aspektami gumy i „elementem zwierzęcym”, który nawiązuje w stronę legendarnego Mustanga.

Ford perfumy Mach Eau
perfumy Mach Eau, dla tęskniących za zapachem benzyny

Perfumy do każdego Forda Mach-E GT

Ford tworząc perfumy, współpracował z firmą konsultingową Olfiction. Bezpośrednio nad zapachem pracowała Pia Long, zrzeszona w British Society of Perfumers. W tym celu studiowała zapachy emitowane przez chemikalia z wnętrz samochodów, silników i samej benzyny. Finalnym produktem jest unikalny zapach Mach-Eau.

Najnowszy Ford Mustang Mach-E GT jest już dostępny. Można go zamówić przez Internet. Zapach Mach-Eau jest dołączany do każdego zamówienia Mustanga Mach-E GT. Ford nie wyjaśnił, w jaki sposób rozprowadzi zapach. Jednak w promocyjnym filmie Mach-Eau stwierdzono, że zapach „nie jest dostępny w sprzedaży”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News