Ferrari opatentowało genialny system. Luksus to mało powiedziane

Ferrari opatentowało genialny system. Luksus to mało powiedziane

Ferrari Purosangue

Podaj dalej

Ferrari jest znane z wielu innowacji związanych z wydajnością, designem i osiągami. Obecnie producent pracuje nad SUV-em, który ma nosić nazwę Purosangue. Najnowszy patent, o którym głośno w Internecie trafi bezpośrednio do SUV-a z Maranello.

Ferrari otrzymało patent na wyjątkowy system

Ferrari musi konkurować z producentami samochodów, którzy już od lat oferują na rynku co najmniej jednego SUV’a. Między innymi z Bentleyem, Lamborghini, Porsche czy Rolls Royce’em. Aby przyciągnąć klientów, musi oferować coś ekskluzywnego.

Najnowszy patent rozbrykanego kucyka to gorący temat na forum ferrari296forum.com. Zamieszczone tam informacje obrazują nowy inteligentny system, który najwyraźniej zagości w pierwszym SUV-ie firmy z Maranello (zwanym FUV, skrót od Ferrari Utility Vehicle).

Wystarczy jeden rzut oka, aby stwierdzić, że to będzie wyjątkowo luksusowy system klimatyzacji. Świadczą o tym wszystkie kamery termowizyjne do odczytu temperatury w różnych częściach przedziału pasażerskiego.

Ferrari inteligentna klimatyzacja

System kontroli klimatu wygląda świetnie

Zasadniczo system ten wykorzystuje kamery termowizyjne do odczytu temperatury różnych części kabiny łącznie z ciałem każdego pasażera. Bierze również pod uwagę takie rzeczy, jak płeć, kształt ciała i ubranie, aby wywnioskować, co może mieć wpływ na twoją temperaturę.

Na podstawie uzyskanych danych system oblicza przepływ, kierunek, cyrkulację oraz optymalną temperaturę powietrza wychodzącego z nawiewów klimatyzacji. Takie rozwiązanie pozwoli pasażerom cieszyć się jak najlepszymi doznaniami wewnątrz samochodu.

Mówiąc prościej, kiedy wejdziesz do samochodu opakowany w ciepłą odzież, system klimatyzacji będzie o tym wiedział. Dzięki temu nie upiecze cię w kokpicie.

Na rysunku dołączonym do patentu Ferrari znajduje się trzybryłowy samochód typu SUV z wysokim zawieszeniem i czterema siedzeniami. Wszystko zatem wskazuje, że ta technologia trafi do modelu Purosangue.

Ferrari inteligentna klimatyzacja 2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News