Fani Audi A4 już są zachwyceni! Odnowiony model będzie miał diesla, benzynę i hybrydę [ZDJĘCIA]

Fani Audi A4 już są zachwyceni! Odnowiony model będzie miał diesla, benzynę i hybrydę [ZDJĘCIA]

audi-a4-avant-2024_0

Podaj dalej

Audi A4 avant oczekuje na poprawki a plan jest taki, żeby zadebiutowała w 2024 r. W związku z tym fani czwórki muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość, ale jak się okazuje, warto poczekać.

Audi A4 2024 na platformie MLB

Obecna generacja Audi A4 pochodzi z 2015 roku i na gruntowny remont czekała do roku 2019. Jak donosi AutoZeitung wiemy, że producent planuje odświeżyć model i zaprezentować go światu w 2024 r.

Model pozostanie wierny modułowej konstrukcji wzdłużnej (MLB) opracowanej przez Audi dla Grupy VW. Na tej samej platformie bazuje większe A6. W przyszłości oba modele, mają być technicznie zbliżone, tak aby można było korzystać z identycznych części, zwłaszcza w takim obszarze jak elektronika, czy  wspornik podstawy kokpitu.

audi-a4-avant-2024-
Audi A4 avant 2024 fot. Autozeitung (Avarvarii)

Silniki do wyboru, w tym również diesel

W przeciwieństwie do Mercedesa, Audi lubi być wierne klasyce dlatego A4 Avant (2024) trzyma się klasycznych,  napędów. Wersja RS – podobnie jak obecne RS4 Avant z  benzynowym V6 biturbo o mocy 450 KM, zachowa sześciocylindrowy silnik, po to, by bez wstydu móc spojrzeć w oczy BMW M.

Aby zmniejszyć zużycie paliwa we flocie, Audi nadal będzie korzystać z czystego i niezwykle ekonomicznego 2,0-litrowego turbodiesla (obecnie od 122 do 204 KM) oraz na łagodnych, pełnych i plug-in hybrydach.

W pełni elektryczne Audi A4 Avant (2024), nie pojawi się w ofercie. Ten wariant jest zarezerwowano dla różnych modeli e-tron.
Napęd na cztery koła quattro, jak wiadomo jest obowiązkowy i będzie również dostępny w najnowszej generacji modelu A4.

audi-a4-avant-2024_0
foto: Autozeitung (Avarvarii)

Aktualizacje drogą „over the air”

Producent z Ingolstadt, przywiązuje dużą wagę do digitalizacji serii modeli. W związku z tym, nalezy się spodziewać szeregu innowacji, np. w zakresie komunikacji środowiskowej, nowych usług opartych na 5G. Samochód wykorzystując sztuczną inteligencję, będzie jeszcze lepiej poznawał swojego kierowcę.

Wszelkie ​​niezbędne aktualizacje nie będą już wymagały zmian modelu lub faceliftingu. Mniej więcej  co dwa lata – będą się odbywać najczęściej „over the air”, czyli online, bez wizyty w warsztacie. Napęd na cztery koła quattro, który jest teraz obowiązkowy, będzie również dostępny w najnowszej generacji A4.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News