Nikt sobie nie wyobrażał, że ten tani SUV odniesie taki sukces. Nawet król niskich cen- Dacia

Niewielu jest skłonnych uwierzyć, że jakikolwiek SUV od marki innej niż Dacia jest w stanie znacząco zwiększyć swój udział na ważnym europejskim rynku. Tym bardziej że rumuński producent od dawna oferuje pojazdy w dobrej cenie i wcale niezłej jakości. Konkurencja jednak nie śpi i dobrze wykorzystuje swoje doświadczenie i dobrze inwestuje swoje pieniądze.

ZSP-Comfort-Header mg zs SUV
Podaj dalej

Ten SUV już jest rewelacją 2023 roku

Po obejrzeniu tego, co oferuje Dacia, niektórzy chcieliby znaleźć dla niej punkt odniesienia w równie konkurencyjnej cenie co SUV Duster. Po oficjalnej prezentacji takiej niedrogiej opcji od giganta oferującego samochody pod szyldem znanej marki już wiadomo, że odniesie sukces. Przynajmniej tam, gdzie już jest oferowany.

Po prezentacji MG ZS nikt na pewno się nie spodziewał, że może odnieść sprzedażowy sukces w Europie. Tymczasem model od Saic Motors osiągając doskonałe wyniki sprzedażowe już w czerwcu 2022 r., potwierdził, że w Hiszpanii już jest skazany na sukces.
Ten niedrogi SUV coraz częściej pojawia się na tamtejszych drogach i regularnie zajmuje miejsca w pierwszej 20-tce najlepiej sprzedających się samochodów w tym kraju.

suv mg zs
mgmotor.eu

MG ZS to czwarty najlepiej sprzedający się samochód w Hiszpanii

Model z co najmniej 2232 rejestracjami, wskoczył już w czerwcu ubiegłego roku na czwarte miejsce wśród najczęściej rejestrowanych samochodów. Ustąpił miejsca jedynie Dacii Sandero , Fiatowi 500 i Renault Captur .

Trzeba podkreślić, że sprzedaż tego modelu z miesiąca na miesiąc. Łącznie w tym roku MG ZS osiągnął wynik 6690 egzemplarzy sprzedanych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. To świetna informacja dla producenta, zwłaszcza, że jego głównym rywalem jest Dacia Duster, model jednocześnie droższy. Cena wersji podstawowej wynosi tam bowiem 21440 euro, a za MG ZS z silnikiem o mocy należy zapłacić 13990 euro z rocznym ubezpieczeniem od wszystkich ryzyk.

Taki SUV to więc świetna propozycja, dla tych, którzy nie poszukują Dacii. Wydając mniej, niż na Dustera dostaje się w standardzie m.in.:
-kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1 cala,
-Apple Car Play i Android Auto,
-17-calowe koła
– System monitorowania ciśnienia opon
– Pełne reflektory LED
– Czujniki parkowania (tył).

Dopłacając nieco ponad 2000 euro można zyskać więcej mocy i znacznie bogatsze standardowe wyposażenie. Takie jak kamera parkowania 360°, nawigacja satelitarna, czy 6-głośnikowy system audio z dźwiękiem 3D.

NIE PRZEGAP: Ten hybrydowy SUV typu plug-in już jest numerem 1. Takiej opcji właśnie poszukują kierowcy

Przeczytaj również