Elon Musk wie jak robić interesy. Tesla zbudowała im świetny samochód i dostaną go za darmo

Elon Musk wie jak robić interesy. Tesla zbudowała im świetny samochód i dostaną go za darmo

Tesla-Model-3-police

Podaj dalej

Tesla służy jako radiowóz w wielu wydziałach amerykańskiej policji. Brytyjscy policjanci mogą mieć szczególne powody do radości. Firma, którą zarządza Elon Musk, właśnie dla nich przygotowała specjalny radiowóz.

Elektryczny radiowóz pozwala sporo zaoszczędzić

Samochody elektryczne jeżdżą już w wydziale policji Bargersville ( Indiana, USA), który kupił kilka egzemplarzy Tesla Model 3. Jak się okazuje, dzięki temu, po pierwszym pełnym roku, funkcjonariusze zaoszczędzili ponad 6000 USD.

Ponadto, również policja we Fremont i Departament Policji w Spokane, posiadają w swojej flocie kilka egzemplarzy Tesli Model Y. Wszystkie pracują jako policyjne pojazdy patrolowe.

Takie doświadczenia sprawiają, że Policja chętnie kupuje samochody od Tesli i poddaje je modyfikacji, tak by odpowiadały ich potrzebom. Dzięki temu mają szybkie, ekologiczne samochody patrolowe.

Elon Musk prezent dla policji Tesla-Model-3
fot. AutoExpress.uk

Elon Musk zrobi prezent brytyjskim policjantom

Jak się okazuje, Tesla sama zdecydowała się zbudować specjalny policyjny radiowóz. Tym samym Elon Musk, wykorzystuje moment w którym świadomi, wykluczenia diesla i benzyny do 2030 roku Brytyjczycy, przesiadają się na elektryki.

Jak donosi AutoExpress, radiowóz powstał na bazie elektrycznego sedana Model 3. Tesla UK ujawniła, że ​​policyjny elektryk , w pełni wyposażony, będzie dostępny dla służb w Wielkiej Brytanii, za darmo, w ramach testów.

Policja i inne służby szybkiego reagowania w całym kraju testują obecnie różne pojazdy elektryczne. Kilka wydziałów policji w Wielkiej Brytanii kupiło m.in elektryczne samochody od marek Nissan i BMW.

W ostatnich latach Tesla Model 3, stał się najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Wielkiej Brytanii. Jednak do tej pory, żaden z nich nie był używany jako radiowóz policyjny.

Przy ponad 480 km zasięgu, maksymalnej prędkości 260 km/h i przyspieszeniu do setki w czasie zaledwie 3,1 sekundy, powinien on spełniać potrzeby policyjnego samochodu patrolowego. W związku z tym, jest szansa, że Wielka Brytania, zrobi w przyszłości, spore zakupy u Tesli.

Jeśli chodzi o polskich policjantów, to mogą jedynie pozazdrościć swoim brytyjskim kolegom.

Elon Musk specjalny radiowóz
foto: AutoExpress.uk

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News