Elon Musk to mistrz "kamuflażu". Kierowcy stwierdzili, że to jakiś absurd

Elon Musk to mistrz "kamuflażu". Kierowcy stwierdzili, że to jakiś absurd

Elon Musk kamufaż tesla y

Podaj dalej

Elon Musk podczas swojej wizyty w Berlinie, poinformował media, że Giga Berlin być może ruszy już w październiku. Wszystko zależy od otrzymania niezbędnych pozwoleń. Zamówienia na Model Y dla europejskich klientów miały ruszyć razem z nią. Tak się jednak nie stało.

Europejscy kierowcy donoszą o specyficznym kamuflażu

Przyszli właściciele  Modelu Y oczekiwali, że dostaną swoje samochody w połowie 2021 roku. Uniemożliwiły to jednak opóźnienia w związane z uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę Giga Berlin. Nowy termin otwarcia, jaki podał Elon Musk to październik.

Jak się okazuje, Elon Musk właśnie zmienił zdanie i elektryczny SUV Tesla Model Y, trafił już do Europy. Rzecz jasna nie są to produkty niemieckiej fabryki, ale to całkowicie nie przeszkadza klientom.

Po raz pierwszy Tesla Model Y została zauważona na ulicach Holandii. Być może wcale by się tak nie stało gdyby nie przyciągający uwagę „kamulaż”

 

Elon Musk wysłał auta do Europy i napisał, że to wcale nie Tesla Model Y

Holenderscy kierowcy, opublikowali na Facebooku i Twitterze zdjęcia samochodów z dziwnymi nalepkami „Nie Model Y”. Powód tego oklejenia nie jest znany, ale prawdopodobnie Elon Musk użył tego „kamuflażu” po to, by dać do zrozumienia iż są to samochody testowe. W rezultacie tym oklejeniem osiągnął efekt odwrotny do zamierzonego.

Prawdopodobnie są to egzemplarze do wewnętrznych testów lub zatwierdzenia przez organy regulacyjne. Te często są w branży motoryzacyjnej wyposażone w kamuflaże.

tesla-not-model-y-europe Elon Musk kamuflaże
photo credit Tesla_Adri , Twitter

Początkowe plany Tesli zakładały by wypuścić Model Y w Europie tylko wtedy, ruszy Gigafactory Berlin. W związku z opóźnieniami Elon Musk zmienił plany i w zeszłym miesiącu i otworzył zamówienia na Model Y. Dostawy zaplanowano na wrzesień a elektryk ostatecznie trafił do produkcji w Gigafactory Shanghai w Chinach.

Eksport z Chin obejmie ponad 8 tys. SUV-ów Model Y i większość z nich trafi do Europy. Ten fakt potwierdzają zdjęcia Modelu Y przewożonego autostradą do Eindhoven w Holandii.

W związku z tym, że kilku przyszłych właścicieli Modelu Y potwierdziło, że SUV trafi do nich jeszcze w tym miesiącu, można założyć, że Tesla będzie eksportować Model Y z Chin do momentu rozpoczęcia produkcji Giga Berlin.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News