Elektryczny kompakt Audi Q4 e-tron trafił do produkcji. Pierwszy egzemplarz zjedzie z taśmy z Zwickau

Elektryczny kompakt Audi Q4 e-tron trafił do produkcji. Pierwszy egzemplarz zjedzie z taśmy z Zwickau

Audi Q4 e-tron

Podaj dalej

Audi  rozpoczęło produkcję modelu Q4 e-tron.  Elektryk powstaje w wyjątkowym miejscu dla historii tej marki, w Zwickau w Saksonii. Elektryczny kompakt będzie zjeżdżać z tej samej linii produkcyjnej co Volkswagen ID.4.

W zakładzie w Zwickau, pracuje 1400 pracowników linii montażowej Volkswagena. Wraz z nimi ponad stu pracowników Audi, przygotowywało się do rozpoczęcia produkcji. Od planowania  i rozwoju technicznego po zapewnienie jakości.

Dzięki ekspresyjnej stylistyce, produkcja Audi Q4 e-tron stawia ogromne wyzwania

Wszystkie narzędzia prasujące do produkcji części karoserii pochodzą z własnej narzędziowni Audi. Producenci narzędzi Audi z Ingolstadt i Neckarsulm byli zaangażowani od samego początku projektowania. W fabrykach Audi odbył się również proces wypróbowywania wielotonowych pras.

„Współpraca między markami w Zwickau po raz kolejny pokazuje ogromny potencjał synergii, jakim cieszymy się z Grupą Volkswagen. Planowe rozpoczęcie produkcji Audi Q4 e-tron jest świadectwem znakomitej pracy zespołowej – zarówno wśród kolegów Volkswagena, jak i Audi. Nasz kompaktowy elektryczny SUV to bez wątpienia prawdziwe Audi, które zachwyci naszych klientów wyjątkową jakością i użytecznością na co dzień ”- mówił Peter Kössler, członek zarządu AUDI AG ds. Produkcji i logistyki

Foto: Audi Media Center

Zwickau to wyjątkowe miejsce dla marki, to tutaj powstała fabryka Audi w 1909 roku

Fabryka Volkswagena przeszła metamorfozę i obecnie stanowi integralną część elektrycznej ofensywy Grupy. W listopadzie 2020 roku ponad 200 pracowników Audi – głównie młodszych pracowników, którzy pomyślnie ukończyli szkolenie zawodowe – zostało tymczasowo oddelegowanych do  Zwickau na dwanaście miesięcy. Będąc częścią „centrum zasobów ludzkich”, będą mieli okazję podnieść swoje umiejętności i wiedzę w pionierskiej dziedzinie mobilności elektrycznej.

Audi Q4 e-tron zadebiutuje w połowie kwietnia, a w rezultacie na rynki europejskie trafi latem 2021 r. W rezultacie ofensywa elektryczna marki Audi nadal nabiera tempa. Do 2025 roku producent planuje wypuścić ponad 20 w pełni elektrycznych modeli i rozszerzyć swoją ofertę PHEV.

Dwie główne fabryki Audi w Ingolstadt i Neckarsulm również mają produkować pojazdy w pełni elektryczne. W 2022 roku z linii montażowej w Ingolstadt, zjedzie pierwszy model elektryczny oparty na Premium Platform Electric (PPE) – opracowany wspólnie z Porsche.

Foto: YouTube

Produkcja Q4 e-tron od samego początku jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

Audi Q4 e-tron debiutuje w bardzo atrakcyjnym i rozwijającym się segmencie kompaktowych SUV-ów. Dla klientów marki, to wejście do świata elektrycznej mobilności premium w atrakcyjnej cenie. Kompaktowy model oferuje prawie tyle samo miejsca we wnętrzu, co pełnowymiarowy SUV, ale również  pionierską w swojej klasie koncepcje wyświetlacza,  z opcjonalnym wyświetlaczem head-up z rozszerzoną rzeczywistością.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Produkcja Q4 e-tron od samego początku jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Fabryka w Zwickau korzysta z odnawialnych źródeł energii i posiada wysoce wydajną elektrociepłownię. Kiedy żywotność Q4 e-tron dobiegnie końca, jego akumulator nie trafi na śmietnik. Zostanie poddany recyklingowi jako źródło surowców albo zyska „drugie życie”.

Head-up-Display

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News