David Beckham wykupił udziały w Lunaz. Przerabianie klasycznych samochodów na elektryki, to będzie złoty interes

David Beckham wykupił udziały w Lunaz. Przerabianie klasycznych samochodów na elektryki, to będzie złoty interes

Lunaz-Beckham-przerabiają klasyki na elektryki

Podaj dalej

Lunaz jest znaną brytyjską firmą, która przekształca napędy klasycznych samochodów, na całkowicie elektryczne. David Beckham właśnie stał się udziałowcem w firmie, bo wykupił 10% jej udziałów. Wygląda na to, że to dobra inwestycja.

Regeneracja, upcykling i elektryfikacja-to  sposób na uniknięcie złomowania

Firma Lunaz opracowała już nową strategię. Na początek zamierza podjąć się konwersji i regeneracji śmieciarek i innych ciężkich pojazdów. Jak się okazuje, ma to związek z zakazem diesla, który po roku 2030 przestanie jeździć w Wielkiej Brytanii.

„Na świecie będzie istniało ponad 2 miliardy pojazdów o napędzie konwencjonalnym. Regeneracja, upcykling i elektryfikacja mogą zapobiec złomowaniu dużej części tych pojazdów. Nasze podejście pozwoli zaoszczędzić kapitał operatorów flot, jednocześnie radykalnie zmniejszając ilość odpadów w globalnym dążeniu do dekarbonizacji” – powiedział David Lorenz, założyciel i dyrektor generalny Lunaz

Działania inwestorów Lunaz, zdefiniują rynek regeneracji i konwersji niezbyt ekologicznych silników, na czyste układy napędowe. Firma  ma na koncie sporo takich klasycznych „elektromodów”. Wśród nich są  na przykład Rolls Royce Phantom V, klasyczny Bentley Continental czy Range Rover.

W ramach planu ekspansji,  Lunaz  uruchomi 500 miejsc pracy do 2024 roku.

Lunaz i David Beckham

David Beckham wykupił udziały, bo to dobry interes

Były piłkarz kupił 10% udziałów w spółce z Silverstone. Tym samym dołączył  do inwestorów takich jak rodziny Rueben i Barclay.

Nowa Grupa  Lunaz  dzieli się na trzy spółki: Lunaz Design  przekształca klasyczne samochody, Lunaz Applied Technologies przeprojektuje i i przerobi flotę specjalistycznych pojazdów przemysłowych. Lunaz Powertrain, który wyprodukuje opatentowany przez firmę gotowy modułowy elektryczny układ napędowy, dla producentów OEM i nie tylko.

Lunaz-Beckham-08

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News