Dacia z tym nowym silnikiem w ofercie będzie hitem. To spore zagrożenie dla modeli Skody i Kia

Dacia z tym nowym silnikiem w ofercie będzie hitem. To spore zagrożenie dla modeli Skody i Kia

dacia nowy silnik

Podaj dalej

Dacia poprawiła swoja ofertę i pod maską swojego hitu ukryła nowego benzyniaka. Teraz Sandero może się mierzyć z popularnymi rywalami od Skody i Kia. Ma jak wiadomo duży atut w postaci ceny, a teraz zyskała kolejny, który może mieć wpływ na wybór nowego samochodu wśród kierowców.

Dacia wzmacnia ofertę o 110- konny silnik benzynowy

Skoda ze swoją Fabią i Kia z modelem Rio mają teraz nowego rywala, bo Dacia pomimo nadchodzącej ery elektryków zainwestowała w nowego benzyniaka. Trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 TCe, rozwija moc 110 KM i 200 Nm. Współpracuje wyłącznie z manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła.

To istotna nowość w gamie, niewątpliwie pozwoli zwiększyć sprzedaż i być może nawet pozbawi czołowych pozycji modele od Volkswagena tj. Polo czy Seat Ibiza. Sandero z nowym silnikiem może osiągnąć prędkość maksymalną 180 km/h. Co najważniejsze średnie zapotrzebowanie na paliwo wg deklaracji producenta kształtuje sie na poziomie 5,5 litra na 100 km.

dacia sandero stepway niewiele drozsza a lepsza

Sandero jak okręt flagowy na sprzedażowym oceanie

Dacia jest jedną z ulubionych marek Polaków, a Sandero jest niczym okręt flagowy rumuńskiej marki. Ma ostrą konkurencję ze strony Skody Fabii czy Kia Rio. Musi sobie również radzić z chińską konkurencją, która coraz śmielej wkracza do Europy.

Zakładamy, że Sandero Stepway z nowym mocniejszym benzyniakiem jeszcze bardziej zwiększy sprzedaż. Dlatego można się spodziewać, że o miejsce w sprzedażowym rankingu będą z nią walczyć nie tylko budżetowe marki. To istotna nowość w ofercie Dacii.

Sandero Stepway z mocniejszym silnikiem benzynowym o mocy 110 KM kosztuje w Rumunii 70 941,48 zł. Producent pracuje nad tym, by w konfiguratorze pojawiła się najmocniejsza opcja z instalacją LPG. To będzie świetna propozycja dla tych, którzy cenią moc i oszczędności na paliwach.  Dacia z nowym silnikiem cieszy fanów marki, nie dość, że tania to nareszcie przestanie być „mułem”.

To gorąca alternatywa dla taniego modelu od Dacii. Jest tani, inteligentny i można go już zamawiać

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News