Dacia szykuje tani rodzinny hit. Jogger zadebiutuje na ulicach Monachium

Dacia szykuje tani rodzinny hit. Jogger zadebiutuje na ulicach Monachium

dacia-jogger premiera

Podaj dalej

Dacia przygotowała całkowicie nowy model. Siedmiomiejscowy rodzinny samochód nazywa się Jogger. Jego premierę zaplanowano na 3 września. Co o nim wiemy?

Dacia Jogger będzie ucieleśnieniem ducha marki

Dacia Jogger, to kompletnie  nowy model rumuńskiego producenta. Budżetowy samochód rodzinny to zamiennik minivana Lodgy i MCV w ofercie producenta. Premiera modelu nastapi 3 września i odbędzie się online.

Trzy dni po premierze, rodzinny Jogger oficjalnie zadebiutuje na targach IAA 2021 w Monachium. Producent planuje kilka wydarzeń z udziałem najnowszego modelu, w związku z tym turyści i mieszkańcy miasta, będą mogli zobaczyć samochód na ulicach miasta.

Dacia Jogger pojawi się w dwóch wersjach: pięciomiejscowej i siedmiomiejscowej. Rumuński producent samochodów twierdzi, że nowy model będzie ucieleśnieniem ducha marki.

Komunikat prasowy mówi o pozytywnej energii i sportach na świeżym powietrzu, a Jogger to idealny samochód rodzinny, który jest nastawiony na aktywność na świeżym powietrzu.

Jak będzie wyglądać jeszcze nie wiadomo. W zapowiedzi producenta, którą zobaczysz poniżej niewiele można zobaczyć. Ostatnie zdjęcia modelu wykonano gdy był całkowicie oklejony.

dacia-jogger spy foto

Dacia zaoferuje najtańszy rodzinny model w swojej klasie

Zdjęcia szpiegowskie prototypu pozwalają sobie wyobrazić wygląd samochodu produkcyjnego. Na zapowiedzi modelu widać zestaw relingów dachowych dla nowego Joggera. Być może będą podobne do tych jakie oferuje nowa Dacia Sandero Stepway.

Moc będzie pochodzić z silników trzycylindrowych i prawdopodobnie osiągnie 101 koni mechanicznych. Platforma samochodu prawdopodobnie CMF-B LS, któa pochodzi od Daci Logan i Sandero, a jej nazwa to CMF-B LS. Więcej informacji o nowym modelu pojawi się w tym tygodniu.

 

Przeczytaj również