Dacia podjęła trudną decyzję i nie będzie już tego sprzedawać klientom. Szybciej niż ktokolwiek się spodziewał

Dacia podjęła trudną decyzję i nie będzie już tego sprzedawać klientom. Szybciej niż ktokolwiek się spodziewał

dacia duster konsola srodkowa

Podaj dalej

Dacia podjęła nieoczekiwaną decyzję. Obecne czasy nie są dobre dla fanów diesla, ale nikt się nie spodziewał, że zmiany w ofercie rumuńskiego producenta zajdą tak szybko. Ekonomiczne i pełne zalet silniki znikną z oferty producenta.

Nowa Dacia już bez diesla- nieoczekiwana decyzja producenta

Jak pisze Elnacional, Dacia podjęła stanowczą decyzję i nie będzie już oferować klientom silników diesla. Tym samym żegna się z jednostkami napędowymi, które były częścią jej historii od początków jej istnienia. Silniki diesla pełne zalet pod względem trwałości i wydajności nie powrócą już zatem w nowych odświeżonych modelach.

Pożegnanie z olejem napędowym było kwestią czasu. Silniki wysokoprężne były prawdziwym sprzymierzeńcem w historii sukcesu Dacii, ale dzisiejsze czasy nie są dobre dla diesli. Co nie znaczy, że takiej decyzji już teraz chyba nikt się nie spodziewał. Silniki spalinowe mają bowiem odejść do lamusa od 2035 roku.

dacia duster za jedyne 33 zl dziennie
Dacia

Tylko benzyna, LPG i hybryda

Decyzja Dacii oznacza, że samochody budżetowej marki będą dostępne tylko w wariantach benzynowym, hybrydowym i LPG. Fani elektryków mają oczywiście w ofercie coś dla siebie, bo Dacia Spring jest tanim i niezłym modelem, który można kupić z dopłatą w programie „Mój elektryk”.

W ostatnich latach udział diesla w rynku maleje z miesiąca na miesiąc. Nie bez przyczyny, bo to nic innego niż efekt propagowania odejścia od paliw kopalnych. Dlatego dziś klienci stawiają na modele z napędem benzynowym lub hybdrydowym.

Dacia oferuje teraz tylko jeden model z silnikiem wysokoprężnym- Dacię Duster. Wraz z początkiem nowej generacji w ofercie pozostanie jedynie wersja z silnikiem benzynowym i LPG. Pojawi się za to wersja hybrydowa.

To praktycznie nieznana alternatywa dla Dacii Duster. Ma napęd na cztery koła i jest niezawodna

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News