Dacia nie ma już najtańszego SUV-a. Przybywa nowy król- tani i więcej niż dobrze wyposażony

W dzisiejszych czasach ważnym kryterium zakupu nowego samochodu jest niewątpliwie cena i to właśnie ten czynnik sprawia, że Dacia jest często wybieraną marką. Rumuni od kilku lat zdobywają Europę ze swoimi tanimi modelami, które są nieźle wyposażone. Problem w tym, że konkurencja rośnie w siłę i wypuszcza kolejne- równie tanie samochody.

nie tylko dacia nadchodzi nowy król mg hs benzynowy
Podaj dalej

Chiński gigant poszerza swój katalog atrakcyjnych i tanich jak Dacia modeli

Dacia jest jedną z najlepiej sprzedających się marek nie tylko w Polsce, bo od kilku lat z powodzeniem zdobywa rynki w całej Europie. To efekt bardzo dobrej strategii polegającej na oferowaniu tanich i niezłych jakościowo samochodów.

Co prawda ceny nawet u Dacii nie stoją w miejscu. Dziś za Sandero czy Dustera trzeba nieco dopłacić, ale i tak pozostają wśród grona budżetowych samochodów. Teraz marka związana z grupą Renault zdaje sobie jednak sprawę, że już nie jest jedyna w tej klasie na rynku. Nowo przybyły konkurent z Chin wchodzi coraz śmielej na drogi Europy. Gigant legitymujący się brytyjskim rodowodem właśnie wprowadza nowy model- MG HS w wersji benzynowej.

mg hv konkurent Dacia Sandero
MG

Jest lepiej niż dobrze wyposażony- wielu spojrzy na niego łaskawym wzrokiem

Nowo przybyła marka ma brytyjski rodowód. Marką MG włada obecnie gigant Saic Motors i oferuje samochody z rewelacyjną relacją między jakością a ceną. To dlatego już w sierpniu zeszłego roku wyprzedził Dacię swoim modelem MG ZS. To był jasny sygnał, że Dacia ma rosnącego w siłę konkurenta.

Teraz decyduje się on na wprowadzenie MG HS w nowej wersji. Do tej pory model występował tylko w wersji hybrydowej typu plug-in. Teraz producent zdecydował się rozszerzyć ofertę i wprowadzić do sprzedaży w bardzo interesującą wersję benzynową. Będzie podobnie jak ZS najtańszym kompaktowym SUV-em o najlepszym stosunku jakości do ceny. Chińczycy udowodnili już, że są w tym mistrzami.

To między innymi dlatego, że cena podstawowa pozostaje na poziomie nieco ponad 26 500 euro. To w przeliczeniu na polską walutę koszt 125 071 złotych bez żadnych zniżek ani promocji. Cena bogato wyposażonej wersji to nieco ponad 31 000 euro (ok. 146 300 zł).

Biorąc pod uwagę, że MG HS jest więcej niż dobrze wyposażony i przybywa z mocą 162 KM, wielu spojrzy na niego łaskawym wzrokiem. Takim do tej pory patrzono na Dacię Duster lub Kia Sportage.

NIE PRZEGAP

Ten nowy SUV to w tej chwili prawdziwa okazja w zakupie. Nawet Dacia nie jest w stanie z nim konkurować

To gorąca alternatywa dla taniego modelu od Dacii. Jest tani, inteligentny i można go już zamawiać

 

Przeczytaj również