Dacia nie da szans swoim rywalom. Przygotowuje nowego, małego i niedrogiego SUV-a

Nie jest tajemnicą, że Dacia sporo zyskała dzięki sukcesowi Dustera. Marka, która przygotowuje się do zaprezentowania światu nowego SUV-a Bigstera już myśli o tym, by zaskoczyć rywali niedrogim i małym modelem.

nowy suc zastąpi model dacia sandero stepway
Podaj dalej

Dacia przygotowuje skrycie nowy model

Nie jest tajemnicą, że ubiegłoroczny sukces Dacia zawdziecza w dużej mierze swojemy Sandero. Głównie Stepway, który był drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie i ustąpił miejsca jedynie Tesli Model Y. Jednak pomimo swojego solidniejszego wyglądu, za baże modelu służy hatchback, a nie modny SUV. W rezultacie Dacia ma mniejszy udział w rynku, jeśli chodzi o popularny segment samochodów.

Dziś mówi się w związku z tym, że Dacia potajemnie pracuje nad nowym SUV-em. To pomimo tego, że przygotowuje się do ważnej premiery swojego Bigstera. Wiadomo, że projekt przewiduje, iż będzie miał 4-metrowe nadwozie i będzie niedrogi.

Nowy SUV Dacii zastąpi Sandero Stepway
Dacia Sandero

Nowy SUV zastąpi w ofercie Dacie Sandero Stepway

Dacia wydaje się gotowa na to, by porzucić nadwozie typu crossover Sandero Stepway . Zamierza wprowadzić na rynek samochód bardziej zorientowany na SUV-a.

Oczekuje się, że za źródło inspiracji do stworzenia nowego modelu posłużą Duster i nadchodzący Bigster. Nadwozie ze zwiększonym prześwitem o powstanie prawdopodobnie zgodnie z nową filozofią projektowania Dacii, która stawia na bardziej nowoczesny i młodzieńczy wygląd. Mówi się także, że nowy model nie tylko uzyska większy od Sandero Stepway prześwit, ale także większą przestrzeń z tyłu. To ważne kryterium przy zakupie modelu w typie SUV-a.

Dacia, nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych informacji, ale jak uważają rumuńscy dziennikarze Promotor. ro, przeważa scenariusz, że nowy SUV Dacii, podobnie jak wszystkie modele tej marki, powstanie na platformie CMF-B Grupy Renault. Jeśli chodzi o mechanikę, to w ofercie przewidziano warianty hybrydowe miękkie i hybrydowe nowego modelu. Być może w późniejszym czasie do cennika trafi także wersja w pełni elektryczna. NIE PRZEGAP: Idealny SUV do podróżowania. Zużywa tyle, co zapalniczka i pochodzi od króla modnego segmentu

Przeczytaj również