Idealny SUV do podróżowania. Zużywa tyle, co zapalniczka i pochodzi od króla modnego segmentu

Nie jest tajemnicą, że możliwość pokonywania dalekich dystansów niskim kosztem wciąż jest w cenie. SUV, który na jednym baku pokona 1000 kilometrów, z więcej niż podstawowym wyposażeniem jest teraz w super ofercie producenta, który w tym segmencie nie tylko w Polsce nie ma znaczących rywali.

Fotele SUV Dacia Duster MY2023
Podaj dalej

Wciąż można znaleźć SUV-a, którego silnik podczas podróży zużywa tyle, co zapalniczka

W czasach kiedy zakup samochodów z silnikiem Diesla na rynku jest ograniczony, to ich zalety nadal są bezdyskusyjne. Jeden z najbardziej wydajnych SUV-ów z silnikiem Diesla na rynku pochodzi od króla w tym segmencie, czyli Dacii. Producent jest znany z tego, że jego silniki wysokoprężne są trwałe i wydajne. To szczególnie widać podczas długich podróży.

Perspektywa pokonywania długich dystansów na jednym zbiorniku paliwa to znacząca zaleta dla osób, które często podróżują. Dodatkowo wysoki moment obrotowy silnika już przy niskich obrotach zapewnia płynną i komfortową jazdę. Zwłaszcza w wymagającym terenie.

Dacia teraz korzysta z tego, że niewielu producentów ma diesle w swojej ofercie. W dodatku ma w cenniku króla wydajności w bardzo atrakcyjnej cenie i wyposażeniu. Oszczędni znajdą na stronie producenta wiele ciekawych konfiguracji tanich i wydajnych SUV-ów.

dacia-duster-test-losia
fot. Dacia

Odchodząca Dacia Duster to teraz świetna wszechstronna opcja nawet do miasta

Jednym z najwybitniejszych modeli w segmencie SUV jest bez wątpienia Dacia Duster. Jednak jeśli mówimy o wydajnym silniku Diesla, to nie mamy na myśli najnowszej wersji.

Jednak pomimo tego, że najnowszy cennik Dustera nie obejmuje wersji z dieslem, to producent wciąż oferuje .model, w którym zamontowano silnik 1.5 BLUE DCI. Teraz odchodzący Duster jest świetną opcją, która nie dość, że dobrze radzi sobie w terenie, to poradzi sobie także w mieście.

Teraz najwydajniejszy Duster z silnikiem o mocy 115 KM i maksymalnym moment obrotowy 260 Nm w wersji wyposażenia JOURNEY to wydatek 96 710 zł. W tej cenie klienci otrzymają m.in.:
– Pakiet KEYLESS ENTRY,
– obręcze kół ze stopu metali lekkich 17″,
– podgrzewane fotele,
– automatyczną klimatyzację,
– nawigację, kamerę cofania, funkcje Smartphone Replication, skórzaną kierownicę, wiele poduszek powietrznych i kurtyny,
– system monitorowania martwego pola, ESP i HSA.

SUV w tej konfiguracji wyposażony jest w 6-biegową manualną skrzynią biegów i napęd na przednie koła. Duster z silnikiem Diesla może przyspieszyć setki w czasie 10,2 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 174 km/h. Jednak tym, co tak naprawdę go wyróżnia, to jego średnie zużycie wynoszące 4,8 litra na 100 km, zgodnie z cyklem WLTP. To czyni go niezwykle wydajną opcją na nowego SUV-a. Ponadto Dacia Duster z silnikiem Diesla z bardzo niską ceną w stosunku do swoich rozmiarów i oferowanej przestrzeni wyróżnia się wśród SUV-ów dużą dostępnością dla wielu klientów bez utraty jakości.

SUV Dacia Duster MY 2023

Przeczytaj również