Dacia może czuć się zagrożona. Jej znany rywal właśnie powraca do Europy

Dacia odetchnęła, gdy jej rywala kompaktowe Suzuki Jimny wycofano z Europy. Ceniony samochód z napędem na cztery koła nie spełniał wymogów dotyczących norm emisji. Teraz oglądając zdjęcia motoryzacyjnych szpiegów, wiemy, że powraca.

dacia konkurencja suzuki
Podaj dalej

Ten kompaktowy SUV oferuje więcej niż Dacia Duster

Wygląda na to, że Suzuki ponownie wprowadza na rynek swojego świetnego SUV-a, z czego Dacia nie będzie zadowolona. Cenione wśród kierowców Jimny pojawi się w wersji pięciodrzwiowej, także jako hybryda 4×4. Samochód, który wycofano w 2020 roku ze względu na fakt, że nie spełniał europejskich norm emisji CO2, sfotografowali szpiedzy.

Nowe Jimny ma zauważalnie większy rozstaw osi i cichy silnik. To wskazuje, że będzie oferowany z hybrydowym układem napędowym. Detale nadwozia zarówno z przodu, jak i z tyłu są nieomal identyczne z wersją spalinową. We wnętrzu zagościł większy dotykowy ekran informacyjno-rozrywkowy. W niezmienionym kształcie pozostają zegary analogowe.

Obowiązujące surowe przepisy dotyczące emisji CO2 zmusiły Suzuki do elektryfikacji modeli. Dlatego pięciodrzwiowy Jimny najprawdopodobniej będzie łagodną hybrydą albo skorzysta z pełnego systemu hybrydowego. Wcześniej napędzał go silnik benzynowy o mocy 100 KM, który emitował 154 g/km CO2.

Producent ma jeden cel- zdetronizować rumuńskiego SUV-a

Jak pisze Motors, niektóre plotki sugerują, że nowe Jimny skorzysta z napędu jednostką podobną do tej z obecnego Suzuki Vitara. Gdzie gama silników obejmuje: benzynową łagodną hybrydę o pojemności 1,4 litra i mocy 127 KM oraz full hybrydę 1,5 litra o mocy 113 KM.

Pięciodrzwiowe Suzuki Jimny, zwane „Jimny Long”, zadebiutuje albo pod koniec tego roku, albo na początku 2023. Producent ma jeden cel- zdetronizować Dacie Duster. To ona jest dziś królem kompaktów.

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że Dacii rośnie mocna chińska i tania konkurencja. Tylko że ta dopiero wkracza do Europy.

Ten nowy SUV to w tej chwili prawdziwa okazja w zakupie. Nawet Dacia nie jest w stanie z nim konkurować

 

Przeczytaj również