Chińczycy drażnią inżynierów Tesli nowym SUV-em. Imponujący zasięg i moc za nieco ponad 100 000 zł

Rynek SUV-ów w Chinach nie należy do łatwych. Konkurencja jest duża, a rywalizacja zacięta. Każdy nowy model ma imponujące technologie, ulepszoną mechanikę i szereg nowych funkcjonalności. Dziś Lantu Automobile oficjalnie zapowiedziała swój nowy produkt.

SUV Voyah_Zhyin_
Podaj dalej

Nowy SUV chce ukraść sprzedaż Tesli Model Y

Całkiem niedawno informowaliśmy o debiucie na chiński rynku SUV-a Voyah Free 318. Voyah to marka wysokiej klasy, która funkcjonuje pod inną bardziej znaną w Europie Dongfeng. Obecnie sprzedaje trzy modele: SUV-a Free, MPV Dream i sedana Passion (Zhuiguang). Od dziś wiemy, że do portfolio trafi kolejny model o nazwie Voyah Zhiyin i jeśli chodzi o mechanikę, to będzie w 100% elektryczny.

Nowy samochód umieszczono niżej niż Lantu (Voyah) FREE i staje się nowym, podstawowym produktem w rodzinie. Wiadomo także, że wyjedzie z tej samej fabryki w Chinach, co nowy SUV Nissana Ariya. Stylistyka nadwozia nawiązuje do obecnego stylu projektowania samochodów marki Lantu.

Zaprezentowany model jest także pierwszym globalnym samochodem marki Let’s VOYAH po tym, jak marka podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Pekinie przedstawiła swoją zagraniczną strategię.

Jak widać na zdjęciu, bryła jest bardzo rozpoznawalna. Z przodu przebiega pas świetlny o konstrukcji przelotowej podobnie jak w modelu Voyah FREE. Konstrukcja dachu także ma ten sam styl projektowania. Reflektory po obu stronach są bardzo wąskie, a pod nimi widzimy, że zastosowano kratki i otwory wentylacyjne.

Jeśli chodzi o wymiary nadwozia to długość, szerokość i wysokość wynoszą odpowiednio 4725/1900/1636 mm przy rozstawie osi 2900 mm. W związku z tym jest zbliżony do Tesli Model Y i to z nią będzie rywalizował.

„Vantu Zhiyin to najważniejszy model tego roku, skierowany do młodych użytkowników rodzinnych, a jego głównym konkurentem będzie Tesla Model Y.” – skomentował informator z ramienia firmy Lantu.

SUV Voyah Zhiyin
Voyah Zhiyin to nowy rywal Tesli Model Y foto. AutohomeChn

Zasięg i moc czynią z niego godnego konkurenta dla Tesli

Model, który tworzą wspólnie Lantu i Huawei otrzyma inteligentny kokpit, inteligentny system jazdy Huawei Qiankun i technologię HarmonyOS.
Pod względem mocy z uzyskanych informacji wynika, że ​​nowy SUV otrzyma wariant z pojedynczym albo podwójnym silnikiem.

W wariancie jednosilnikowym dostępne są dwie opcje silników elektrycznych o mocy 215 kW (288 KM) lub 230 kW (308 KM). Wariant 4WD ma moc szczytową 390 kW (523 KM).

Jeśli chodzi o moc i czas pracy baterii, to oferta na Lantu Zhiyin przewiduje łącznie 6 wersji, odpowiadających różnej stylizacji, mocy i typom baterii. Najwyższa wersja wyposażenia otrzyma potrójny pakiet NMC o pojemności 109 kWh firmy CATL. Dzięki temu akumulatorowi jednosilnikowy Zhiyin będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu (cykl CLTC) aż 901 km.

Nowy SUV Voyah trafi na rynek w ostatnim kwartale tego roku, a jego przybliżona cena podstawowa przypuszczalnie wyniesie 200 000 juanów (ok. 111 000 zł). W takiej sytuacji może poważnie zagrozić wynikom sprzedaży flagowego SUV-a Tesli.

SUV Voyah_Zhyin_
Voyah_Zhyin_

źródło: Autohome, IThome

Copyright © WRC Media. Redakcja zastrzega wykorzystywanie niniejszej treści w zewnętrznych publikacjach, bez podania źródła (link do artykułu). Takie działanie będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich i praw do własności intelektualnej.

Przeczytaj również