BYD Seal 06 ujawniony w Chinach. Ma modny wygląd, popularny napęd i zajmie strategiczne miejsce w hierarchi

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych zaprezentowało nowy model konkurenta Tesli BYD. To hybrydowy sedan z poszukiwanym napędem hybrydowym, który wyrożnia się zauważalnie krótszym nadwoziem i nowym designem z serii Ocean.

BYD Seal 06 PHEV
Podaj dalej

Nowy hybrydowy model od BYD to Seal 06

Rządowy organ regulacyjny w Chinach zaprezentowało najnowszy dodatek do gamy modelowej w katalogu marki BYD. Oprócz wcześniej prezentowanego Qin L, BYD wprowadza sedana Seal 06. To nowy model hybrydowy typu plug-in. Ten krótszy niż pozostałe modele z rodziny Seal tym samym powiększa ją do czterech pojazdów. Oprócz nowego Seal 06 znajdują się w niej Seal EV, Seal DM-i PHEV, Seal U (Song Plus).

W związku z tym, że BYD złożyło wniosek o homologację rynkową dla Seal 06, to Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) ujawniło wniosek, zdjęcia i najważniejsze informacje na temat nowego modelu. Czytaj takżeBYD ogłasza wstępny zakup gruntu na Węgrzech. Europejska fabryka powstanie w Szegedzie

Seal 06 PHEV

Prędkość maksymalna 180 km/h i 90 km na napędzie elektrycznym

Wiadomo, że nowy Seal 06 to 5-miejscowy samochód o wymiarach (długość/szerokość/wysokość) odpowiednio 4830/1875/1495 mm. Rozstaw osi sedana wynosi zaś 2790 mm. Sedan oparty na platformie hybrydowej DM-i pojawi się w dwóch wariantach układu napędowego.

Klienci wybiorą między wariantem z silnikiem elektrycznym o mocy 120 kWh (TZ210XYB), a mocniejszym 160 kWh (TZ210XYC). Obydwa powstają w fabryce BYD w Hefei. Dwie opcje zapewniają odpowiednio jazdę na napędzie elektrycznym na dystansie 60 i 90 km. MIIT nie ujawniło pojemności akumulatorów, ale według informacji CarNewsChina będzie oferowane w dwóch wersjach z akumulatorami o pojemności około 10 kWh i 16 kWh. Akumulatory typu Blade wykonano z fosforanu litowo-żelazowego (LFP) i pochodzą ze spółki zależnej BYD, FinDreams

Silnik elektryczny w obu wariantach współpracuje z silnikiem spalinowym o pojemności 1,5 litra o mocy szczytowej 74 kW. Maksymalna prędkość obu wariantów Seal 06 jest ograniczona do 180 km/h.

BYD Seal 06 PHEV
BYD Seal 06 PHEV

BYD Seal 06 z zupełnie nowym designem

Nowy sedan od BYD charakteryzuje się zupełnie nowym designem. Miejsce „reflektorów bumerangów” zajęły nowe reflektory w kształcie przypominającym podwójną literę L. Z tyłu nowy sedan przypomina nieco model Seal DM-i.

Nowy projekt nadwozia to także przedni grill, który przypomina duże, uśmiechnięte usta, co nadaje Seal 06 nowego wyjątkowego wygladu. Koła w kształcie płatków znakomicie podkreślają gładką i miękką linię nadwozia.

Samochód z napędem hybrydowym typu plug-in można będzie zamawiać z dachem panoramicznym lub małym szyberdachem. Dodatkowo BYD da klientom możliwość personalizacji samochodu, tak by dostarczyć im, jak najlepszych wrażeń z jazdy.

W związku z tym, że producenci samochodów coraz częściej sięgają po technologię hybrydową, to wejście na rynek nowego Seal 06,  to moment godny uwagi dla klientów. Pojazd w przystępnej cenie i niezłym wyposażeniem jest dobrą opcją na nowy samochód. Chiński producent z nowym sedanem podkreśla swoje zaangażowanie w zapewnianie klientom różnorodnej gamy modeli. Czytaj także: Nowy kompaktowy SUV od BYD trafił do salonów. To mocny rywal dla modelu Hyundaia

BYD Seal 06
Seal 06 PHEV

Przeczytaj również