Bugatti pokazało pierwsze egzemplarze modelu Chiron Super Sport 300+. Co za widok!

Bugatti pokazało pierwsze egzemplarze modelu Chiron Super Sport 300+. Co za widok!

Bugatti-Chiron-Super-SPort-300-3 (1)

Podaj dalej

Bugatti zakończyło produkcję pierwszych ośmiu zamówionych egzemplarzy Chiron Super Sport 300+. Od czasu odkąd producent pokazał prototyp modelu, minęły dwa lata. Dziś pierwsze modele rekordowo szybkiego Chirona, który osiąga prędkość ponad 440 km/h są gotowe do odbioru.

Najbardziej pożądane na świecie Bugatti jest już gotowe

Bugatti spędziło ostatnie 24 miesiące na dostrajaniu oszałamiająco szybkiego samochodu i jest gotowe by dostarczyć je klientom. Firma, która finalnie wyprodukuje jedynie 30 egzemplarzy tego samochodu, zaprezentowała pierwsze 8 egzemplarzy.

Każdy wykończono w tej samej kombinacji włókna węglowego z jasnopomarańczowymi akcentami. Producent wprowadził szereg modyfikacji do Chirona, by przełamać barierę prędkości 480 km na godzinę. Przede wszystkim  znacząco poprawiono aerodynamikę, w tym zamontowano dłuższą tylną pokrywę bagażnika, specjalną osłonę silnika i sportowe, ułożone pionowo, poczwórne wydechy.

Bugatti-Chiron-Super-SPort-300-5
foto: Bugatti

Modyfikacje objęły również przód samochodu, w tym nowy zderzak, powiększone wloty powietrza i różne przednie nadkola. Chiron Super Sport 300+ posiada ponadto koła, które nie są dostępne w żadnym innym modelu. Co najważniejsze, Bugatti poprawiło silnik samochodu, podnosząc moc 8,0-litrowego W16 z poczwórnym turbodoładowaniem z 1479 KM do 1578 KM.

„Cieszymy się, że możemy dostarczyć naszym klientom pierwsze osiem jednostek tego rekordowego pioniera i aby mogli oni doświadczyć czystej prędkości za kierownicą”, powiedział dyrektor zarządzający produkcji i logistyki w Bugatti, Christophe Piochon

Klienci też już się cieszą, bo dostają limitowany wyjątkowy samochód, który rozpędza się do 442 km/h.

Być może Chiron Super Sport 300+ nie jest technicznie najszybszym samochodem produkcyjnym na świecie, ale na pewno najbardziej pożądanym.

Bugatti-Chiron-Super-SPort-300-3 (1)

Bugatti-Chiron-Super-SPort-300-4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News