BMW świętuje 50-lecie samochodów M fantastycznym motocyklem M 1000 RR [ZDJĘCIA]

BMW świętuje 50-lecie samochodów M fantastycznym motocyklem M 1000 RR [ZDJĘCIA]

BMW M 50 lecie motocykl

Podaj dalej

BMW M Division obchodzi w tym roku 50-lecie. Z tej okazji firma obchodząca półwiecze w produkcji szybkich samochodów wypuściła na rynek limitowaną wersję motocykla. To jedyne dwukołowe M, jakie powstało, nosi nazwę M 1000 RR. To symboliczne połączenie siły BMW Motorrad i BMW Motorsport.

Od kultowego samochodu, po zapierającą dech maszynę

Wydaje się, że jedyną lepszą rzeczą od kultowego samochodu M jest ta maszyna na dwóch kołach stworzona dzięki połączeniu sił BMW Motorrad i BMW Motorsport. Dlatego zapierający dech M 1000 RR na 50-lecie M Division wygląda tak samo obłędnie, jak jeździ. Żółty lakier Sao Paulo Yellow idealnie pasuje do jego absurdalnych osiągów. Taki sam oferuje najnowsze M4.

BMW RR 1000 na 50lecie M
BMW

Motocykl zbudowany z elementów wykonanych z frezowanego aluminium i włókna węglowego ma lżejszy wahacz niż standardowy M 1000 RR. Posiada oprogramowanie GPS do odblokowania spustu okrążenia, a nawet fotel pasażera M i pokrowiec na siedzenie. Odznaka M Division oficjalne przyznaje mu status skazanego na sukces modelu wyścigowego, skierowanego do klientów o szczególnie wysokich wymaganiach.

bmw-m-1000-rr-50-yea
BMW

BMW M 1000 RR osiąga setkę w 3,1 sekundy

Nowoczesna maszyna, nawiązująca designem do klasyków posiada 4-cylidrowy silnikiem rzędowy. Oferuje moc 205 koni mechanicznych i moment obrotowy 113 Nm. To pozwala mu rozpędzić się do setki w czasie 3,1 sekundy i osiągnąć imponującą prędkość 306 km/h. Jak żaden inny motocykl BMW do tej pory, model M RR 50 Years M nosi w sobie historyczne DNA sportów motorowych.

Ten fantastyczny rocznicowy model to świetna propozycja dla tych, którzy do tej pory nie planowali przejść z pompą do kryzysu wieku średniego. Jest duże prawdopodobieństwo, że ukradnie serce nie tylko młodym wymagającym fanom mocniejszych wrażeń. Ta maszyna pozwoli, byś zbliżył się do tych, których oglądasz w Mistrzostwach Świata Superbike.

Jak żaden inny motocykl, model M RR 50 Years M nosi w sobie to historyczne DNA sportów motorowych. Ten wyjątkowy motocykl można zamówić tylko od 21 maja do 30 listopada 2022 r. Edycja M RR 50 Years Anniversary, którą możesz zobaczyć na wideo tutaj,  ma się pojawić pod koniec tego roku. Mówi się, że cena wystartuje od 162 000 zł. Najbardziej wyjątkowa wersja z Pakietem 50 lat to dodatkowe 20 000 zł.

BMW M 50 lecie motocykl
BMW
bmw-m-1000-rr-50-yea
mat. prasowe producenta
bmw-m-1000-rr-50-yea
mat. prasowe producenta

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News