BMW M4 GT3 jest nie do pobicia. Zdominowało rywali w przedsezonowych testach DTM

Kierowcy serii DTM mają za sobą pracowity czas spędzony na Hockenheimring. Ponad 6 godzin jazdy na torze i tysiące okrążeń pozwoliły zespołom uzyskać szereg przydatnych danych, które wykorzystają w swojej strategii na zdobycie tegorocznego podium. Trzy BMW M4 GT3 pokazały ogrom swoich możliwości.

DTM 2024, Testy Hockenheim
Podaj dalej

Schubert Motorsport w BMW M4 GT3 nadaje tempo w sesjach testowych

W dniach 26-28 kwietnia odbyły się cztery sesje testowe przed nowym sezonem DTM. Na historycznym torze w Badenii-Wirtembergii tempo nadawało BMW M4 GT3. W efekcie zajęło, aż trzy czołowe pozycje przed Porsche, które znalazły się na czwartej i piątej pozycji.

Nie da się ukryć, że Rene Rast czuje się za kierownicą BMW M4 GT3 od Schubert Motorsport, tak samo dobrze, jak za kierownicą Audi RS5 DTM. Jego BMW tradycyjnie z numerem 33 ustanowiło najlepszy czas 1:37,077 s. Tym samym trzykrotny mistrz DTM wyprzedził swoich kolegów z zespołu Schubert Motorsport, Sheldona van der Linde i Marco Wittmanna.

„Idzie dobrze, ale to nic nie znaczy. W zasadzie pobiliśmy czasy z zeszłego roku, ale jestem pewien, że pozostali mogą się poprawić. Udało nam się ukończyć nasz program, wykonać długie i krótkie przejazdy oraz pracować nad konfiguracją. Rok temu przesiadłem się na BMW i już znam to auto. Wszystko wydaje się bardzo naturalne” – wyjaśnił Rene Rast.

Sheldon van der Linde (ZA), który w 2022 roku wygrał popularną serię wyścigów, zajął drugą pozycję. Tuż za nim uplasował się dwukrotny zdobywca tytułu Marco Wittmann (Fürth). Tym samym testowy weekend pokazał dominację BMW z zespołu Schubert Motorsport. Zespoł zakończył dwudniowe testy DTM na trzech pierwszych miejscach.

Zespół Manthey EMA jest zadowolony z doskonałej formy Ayhancana Güvena (TR), który znalazł się ze swoim Porsche 911 GT3 na czwartej pozycji.  Aktualny mistrz DTM, 26-letni Thomas Preining (A) zajął piąte miejsce, pokazując, że jest bardzo dobrze przygotowany na początek sezonu.

BMW M4 GT3 Rene Rast DTM 2024
BMW M4 GT3 Rene Rast DTM , Hockenheim 2024 foto: ADAC media

Dziesięć zespołów powalczy o tytuł mistrza DTM 2024 roku

Ten rok jest wyjątkowy dla serii Deutsche Tourenwagen Masters. Obchodzi ona bowiem 40-lecie swojej działalności. Z okazji jubileuszu przewidziano wiele atrakcji sportowych. Na przykład, na wyjątkową podróż w czasie mogą liczyć kibice serii DTM na torze Norisring w Norymberdze (5–7 lipca). Wtedy oprócz zaplanowanego wyścigu będzie można podziwiać samochody i kierowców z czterdziestu lat historii DTM.

Na polu DTM Classic pojawi się wiele klas samochodów ze świata wyścigów GT i samochodów turystycznych. Oprócz dawnych samochodów startujących w serii w latach 1984–1996 i ponownie od 2000 r., pojawią się inne perełki. To samochody Grupy 5 z Niemieckich Mistrzostw Wyścigów Motorowych (1976–1981) i Mistrzostw Samochodów Super Touring (1994–1999).

O tytuł tegorocznego mistrza powalczy 10 zespołów i 20 kierowców. Ścigać się będzie siedem marek. Oprócz BMW M4 GT3 i Porsche 911 GT3 R w 16 emocjonujących wyścigach zobaczymy: Mercedesa AMG GT3, Ferrari 296 GT3, McLarena 720S GT3 oraz Lamborghini Huracan GT3Evo2 oraz Audi R8 LMS GT3. Dlatego fani benzyny mogą  liczyć na moc doskonałych wrażeń. Czytaj także: DTM 2024 startuje 26 kwietnia. Bilety na otwarcie sezonu rozchodzą się w ekspresowym tempie

DTM 2024_testy Hockenheim
DTM 2024_testy Hockenheim Audi R8 LMS GT3 EVO II / ABT Sportsline
BMW M4 GT3 Marco Witmman
BMW M4 GT3 Marco Witmman

Przeczytaj również