Audi wycofuje 20-letnie samochody! Też możesz dostać taką wiadomość

Audi wycofuje 20-letnie samochody! Też możesz dostać taką wiadomość

audi_a6_c5_limousine

Podaj dalej

Audi wycofuje ponad 200 tys. modeli A4, A6, A8 i TT. W samych Niemczech do serwisu wróci prawie 60 tys. samochodów z roczników 2000 i 2001. Jak się okazuje, kierowcy na całym świecie mogli mieć spore problemy.

Akcja serwisowa obejmuje modele z okresu produkcji 2000 do 2001

Producent z Ingolstadt, w trosce o kierowców wycofuje do serwisów 205 486 egzemplarzy modeli A4, A6, A8 i TT z 2000 i 2001 roku. Przyczyną są problemy z poduszkami powietrznymi.
Audi od wielu lat pracuje nad analizą starzenia się paliwa poduszek powietrznych w swoich samochodach, w związku z tym, że inni producenci mieli z tym problemy.

Mercedes zbagatelizował ryzyko związane z używaniem poduszek powietrznych w swoich pojazdach. W rezultacie czeka go batalia sądowa. Australijski organ nadzoru konsumenckiego wniósł w środę 4 sierpnia br. sprawę sądową przeciwko producentowi.

Jak wykazały obszerne analizy wewnętrzne, wnikanie wilgoci może spowodować starzenie się paliwa w generatorze gazu. W rezultacie może to doprowadzić do zakłóceń w działaniu poduszki powietrznej kierowcy. W takim przypadku działanie ochronne poduszki powietrznej może nie spełnić wymagań bezpieczeństwa.

Audi-TT-Recall-takata akcja

Audi wycofuje stare samochody, by wymienić badzo ważny detal

Jak donosi niemiecki auto motor und sport, do serwisu wezwano łącznie 205 486 samochodów A4, A6, A8 i TT, które wycofano na całym świecie. Tylko w Niemczech problem dotyczy 58 743 właścicieli, którzy muszą się przygotowac na wizytę w serwisie. Podczas wizyty w warsztacie Audi wymienia generator gazu.

Jak się okazuje producent nie widzi żadnego w tym poważnego zagrożenia dla kierowców. Tylko dlatego, że jak dotąd, nie jest odnotowano żadnego przypadku nieprawidłowego działania przedniej poduszki powietrznej.

Problem jest ogólnie dobrze znany, bo dotyczy wbudowanych poduszek powietrznych Takata. W chwili zderzenia, poduszka powietrzna może się uruchomić w niewłaściwy sposób, z powodu niewystarczającego uszczelnienia generatora gazu.

Numer referencyjny obecnego wycofania to 010949, kod producenta to 69CJ.

audi_a6_c5_limousine
foto: Audi AG

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News