Audi SQ7 kontra Ford Mustang GT. Dlatego świat szaleje na punkcie tego SUV-a?

Audi SQ7 kontra Ford Mustang GT. Dlatego świat szaleje na punkcie tego SUV-a?

audi-sq7-ford-mustang-gt

Podaj dalej

Kilka lat temu wśród miłośników wyścigów drag nie istniało pojęcie SUV z potencjałem. Dziś już nie ma z czego się śmiać, gdy na starcie staje Audi SQ7. Dziś świat kręci się wokół wszelkiego rodzaju genialnych SUV-ów i crossoverów.

Audi SQ7 staje w szranki z legendarnym muscle car

Miłośnicy wyścigów drag, dziś chętnie testują potencjał SUV-ów na pasie startowym. Zwłaszcza gdy noszą logo Audi, które pod maską skrywa mocarne serce V8, o mocy 500 KM. Niektóre modele pomimo swej wagi stoją wysoko w stawce liderów na ćwierć mili i trafiają na tor raz na jakiś czas dla zabawy. Tym razem jednak nikomu nie jest do śmiechu, zwłaszcza gdy na pasie obok masz legendarnego Forda Mustanga.

Na kanale Drag Racing and Car Stuff na YouTube, możesz obejrzeć emocjonującą akcję uchwyconą podczas Orlando Speed World Dragway na Florydzie. To jeden z przypadków, kiedy mama małych piłkarzy ćwiczy bycie pierwszą na meczu. Z czym musi się zmierzyć?

Audi sq7 ford mustang

Ford Mustang GT pręży na starcie muskuły

Na prawym pasie zobaczysz wszechobecnego i popularnego w USA Forda Mustanga GT. Tutaj ma 5-litrowy silnik V8 o mocy 460 koni mechanicznych i sześciobiegową manualną (lub dziesięciobiegową automatyczną skrzynię biegów). Myślisz, że waga ma tutaj kluczowe znaczenie?

Audi SQ7 fabrycznie ma wiecej mocy, niż Mustang GT. Z drugiej strony waga zawsze ma znaczenie, chociaż SUV może je zrekompensować napędem na wszystkie koła. Pozostaje jeszcze kwestia, czy mamy tu do czynienia z pojazdami podstawowymi, czy zmodyfikowanymi?

Tajemnic jest wiele a pytanie jedno: kto zwyciężył? Cóż, nie będziemy psuć ci zabawy w odkrywanie wyniku. Obaj startują świetnie a emocje trwają do samego końca tej widowiskowej bitwy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News