Audi Grandsphere - nowa definicja luksusu. Te detale już robią wrażenie

Audi Grandsphere - nowa definicja luksusu. Te detale już robią wrażenie

audi Grand Sphere 3

Podaj dalej

Audi tworzy swoją elektryczną przyszłość za pomocą trzech koncepcji – Skysphere, Grandsphere i Urbansphere. Pierwszą z nich Skysphere, już poznaliśmy. Teraz producent szykuje się do debiutu Grandsphere. Premiera nastąpi w tym tygodniu.

Audi Grandsphere trafi do produkcji w 2024 roku i będzie następcą luksusowego A8

Widzieliśmy już wiele koncepcji niemieckiego producenta, ale pojawienie się niezwykłego Skysphere zrobiło ogromne wrażenie. Dlatego już kilka razy oglądaliśmy zwiastun nadchodzącego grandsphere Concept.

Wideo prezentuje podświetlone logo Audi, które znajduje się pomiędzy parą wąskich i rozciągniętych reflektorów, które przypominają wyglądem kocie oczy. Sylwetka wskazuje, że samochód posiada boczne kamery, które wyglądają jak skrzydła.

Grandsphere Concept został zaprojektowany na potrzeby systemów autonomii poziomu 4. W praktyce oznacza to, że nadal będzie można go prowadzić, ale podstawową funkcją konceptu jest wygodne przewożenie pasażerów do miejsca docelowego.

Wcześniejszy zwiastun ujawnił wyjątkowo przepastne wnętrze, które jest takie dzięki napędowi elektrycznemu. Grandsphere jest niski i szeroki  i w rezultacie nieco nawiązuje do modelu Audi A7 Sportback.

Premiera koncepcyjnej limuzyny już 2 września

Audi zaprezentuje grandsphere concept jeszcze przed publicznym debiutem, który nastąpi podczas Moto Show w Monachium. Targi rozpoczną się 7 września i potrwają 5 dni.

Koncepcja, którą zaprezentuje niemiecki producent, jest częścią koncepcji mobilności opartej na nowoczesnej technologii. Stanowi zapowiedź zaawansowanej technologicznie, luksusowej przyszłości Audi.

Grandsphere wydaje się nieco bardziej realistyczny niż wcześniej zaprezentowana koncepcja Skysphere, którą mogliśmy zobaczyć na początku tego miesiąca, a która ma kompletnie innowacyjną możliwość dostosowania rozstawu osi.

Czym nas zaskoczy nowy koncept Audi grandsphere? Czekamy z niecierpliwością. Patrząc na to, jak producent wyobraża sobie przyszłość, już jesteśmy podekscytowani.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News