Aktualizacja Google Maps. W nowej wersji pojawiło się ważne usprawnienie w nawigacji

Nie jest tajemnicą, że Google Maps to najczęściej używana aplikacja do nawigacji w samochodach. Amerykański gigant nieustannie ją ulepsza, oferując nowe funkcje i usprawnienia w kolejno pojawiających się aktualizacjach. Dzięki tej najnowszej znika często pojawiający się problem.

smartphone google maps
Podaj dalej

Nowa wersja Google Maps eliminuje szczególnie irytujący problem w nawigacji

Użytkowników aplikacji Google Maps zapewne ucieszy informacje, że najnowsza aktualizacja rozwiązuje irytujący problem z nawigacją. Amerykański gigant w nowej wersji wyeliminował ważny problem z nawigowaniem w tunelach. Sytuacja zaniku sygnału GPS podczas jazdy tunelem to chleb powszedni wielu użytkowników Androida.

Betonowe ściany tuneli to skuteczna przeszkoda dla sygnału satelitarnego, które powodowały utratę możliwości określenia dokładnej pozycji. W efekcie kierowcy uzyskiwali niedokładne dane albo wcale ich nie było. Dzięki aktualizacji  aplikacji wyeliminowano niebezpieczne sytuacje i zamieszanie spowodowane utratą sygnału w tunelach. Czytaj także: Google Maps szykuje największą aktualizację od lat? Podróżowanie nabierze zupełnie innego wymiaru

blad google maps
Google Maps w samochodzie fot. pixabay

Problem rozwiązano za pomocą sygnałów nawigacyjnych Bluetooth

Teraz aplikacja korzysta z sygnalizatorów Bluetooth zapewniających lepszą widoczność w obszarach o słabym dostępie do GPS. Te małe urządzenia o niskim poborze mocy instalowane są w tunelach i innych miejscach o słabym odbiorze sygnału GPS. Wysyłają sygnały, które mogą odebrać urządzenia z Androidem. W efekcie określają dokładną lokalizację użytkownika i przesyłają ją do Google Maps.

Nową funkcję zintegrowano z aktualną wersją aplikacji na Androida, którą aktywowano domyślnie. Użytkownicy, którzy nie chcą korzystać z tej nowej funkcji, mogą ją wyłączyć w ustawieniach nawigacji aplikacji. Innowacja, jaka pojawiła się w nawigacji to znaczący krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa nawigacji w obszarach, w których tradycyjny GPS zawodził.

google-maps-z nowa funcja android automotive 2
Google-Maps-z nowa funkcją pozwoli działać nawigacji w tunelach foto: Polestar

Nie wszystkie poczynania Google podobają się użytkownikom Androida

Google Maps podobnie jak wiele innych aplikacji użytkownicy Androida pobierają ze Sklepu Google Play. Często jednak nie wiedzą, że gigant najwyraźniej ponownie wprowadził zdalne usuwanie aplikacji. Taką informację podał „GoogleWatchBlog ”.

To oznacza, że amerykański gigant może usunąć aplikacje, które użytkownik zakupił lub pobrał -bezpośrednio z urządzenia użytkownika. Co prawda zwykle po zakupie aplikacji można ją pobierać ponownie i to dowolną ilość razy, ale sytuacja wygląda inaczej, jeśli aplikacja całkowicie zniknie ze Sklepu  Play.

Biorąc pod uwagę kwestię bezpieczeństwa, to niewątpliwie dobre rozwiązanie. Nie wszyscy użytkownicy są jednak zadowoleni. To dlatego, że jest mało prawdopodobne, że koszt zakupu aplikacji wróci na konto tych, którzy już je zakupili, po tym, jak amerykański gigant  usunął je ze Sklepu Play. Czytaj także: Google Maps straci ulubioną funkcję kierowców. Szykuje się rewolucja

źródło: Schmidtisblog.de

Przeczytaj również