7 marca amerykański producent pokaże nowego SUV-a. To będzie nowy mocny rywal dla modeli Kia i Hyundaia w Europie

Wyścig o klienta w grupie pojazdów typu SUV nadal trwa. Pomimo wielu dziwnych przepisów o dopłatach za parkowanie to najchętniej kupowany typ nadwozia. 7 marca pojawi się nowy model, a producent już zapowiedział, że trafi także do Europy.

7 marca amerykański producent pokaże nowego SUV-a. To będzie nowy mocny rywal dla modeli Kia i Hyundaia w Europie
Podaj dalej

Amerykański Rivian zapowiada premierę nowego SUV-a

Amerykański Rivian zapowiedział na dzień 7 marca prezentację swojego nowego SUV-a. Elektryczny model R2 to według uzyskanych informacji jest mniejszy od wersji R1S. Patent, jaki w zeszłym miesiącu zaprezentował Rivian, pokazał nam bardziej kompaktowe nadwozie SUV-a z nieco mniejszymi reflektorami i tylnym panelem.

Zarys sylwetki  odpowiada temu, jaki Rivian pokazywał wcześniej,  pokazując gliniany model. W zeszłym tygodniu można było zobaczyć po raz pierwszy zobaczyć go w zwiastunie. Założyciel firmy RJ Scaringe potwierdził, że R2 „zachowa esencję marki”. Czytaj także: Tesla Cybertruck tak nie potrafi. Elektryczny pickup Riviana obraca się w miejscu jak czołg!

rivian r2 nowy suv
W serwisie Reddit opublikowano powiększone zdjęcie , na którym twierdzono, że był to R2 ładujący się obok Rivian R1S.

Rivian R2 trafi do Europy

Na niecałe dwa tygodnie dowiemy się więcej o nowym SUV-e Riviana R2. Tyle pozostało do ostatecznej prezentacji modelu. Tymczasem amerykański producent potwierdził, że wprowadzi do Europy tańszego elektrycznego SUV-a.

Taką zapowiedź możemy zobaczyć po otwarciu strony internetowej nadchodzącego modelu tutaj. Według informacji Auto Express wiadomo, że Rivian R2 będzie oferowany w Wielkiej Brytanii. Lista krajów europejskich jest całkiem spora i są na niej m.in. Austria, Belgia, Szwajcaria, Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Holandia. O tym, kiedy samochód dotrze do Europy, dowiemy się zapisując się do newslettera z powiadomieniami od producenta.

R2 będzie prawdopodobnie miał mniejsze tylne panele w bardziej kompaktowej obudowie.foto X

Ile taki SUV może kosztować?

Ceny R2 Riviana według informacji Electrec, startują od 40 000 do 50 000 dolarów. To prawie o połowę mniej niż w przypadku modeli R1S i R1T. To jednak ceny na rynek amerykański. Ile będzie kosztował w Europie, mamy nadzieję dowiedzieć się 7 marca, chociaż firma zapowiedziała, że na początek ogłosi ceny na rynek USA i Kanady.

Według doniesień amerykańskich mediów Riviana R2 widziano w ubiegły czwartek. Elektryczny SUV pojawił się w centrum Los Angeles. Zdjęcia Daniela Alanda Getting ukazują coś, co właśnie wygląda na Riviana R2. Można było porównać go gabarytowo z modelem R1S i zauważyć m.in. że port ładowania znajduje się po stronie pasażera.

Rivian oficjalnie zaprezentuje R2 7 marca w swoim nowym salonie Laguna o godzinie 10:00 czasu PST. W Europie model współpracującej z Amazonem firmy będzie konkurencją dla pojazdów Tesli, Kia i Hyundaia. Produkcja Riviana rozpocznie się w 2026 r. w zakładzie produkcyjnym Riviana, jaki mieści się w Gruzji. Ekspansja na rynek europejski to dobra decyzja. Na pojazdy tego typu jest popyt, a to pozwoli Rivianowi na rozwój marki.

Przeczytaj również