Mercedes z submarką EQ w Formule E. Wykorzysta inżynierów z DTM i F1

Mercedes z submarką EQ w Formule E. Wykorzysta inżynierów z DTM i F1

Mercedes z submarką EQ w Formule E. Wykorzysta inżynierów z DTM i F1

Podaj dalej

Już blisko rok wiemy, że Mercedes dołączy z fabrycznym programem do mistrzostw Formuły E. Teraz niemiecki producent potwierdził, że będzie promował w niej submarkę EQ, pod którą na rynku będzie oferować samochody elektryczne.

Mercedes oficjalnie wejdzie do serii w sezonie 2019/2020. W przyszłym sezonie, który zapoczątkuje erę bolidów drugiej generacji, do stawki dołączy zespół HWA – firmy, która produkuje podzespoły dla wyczynowych Mercedesów-AMG oraz zdobywcy siedmiu tytułów mistrzowskich w serii DTM. W ubiegłym roku odsunięto ją od projektu wyścigów samochodów turystycznych na rzecz Formuły E.

HWA będzie zespołem klienckim ekipy Venturi, skąd weźmie układy napędowe. Obie marki współpracują już w tym roku, ponieważ niemieccy inżynierowie zostali włączeni do zespołu producenta z Monako, którego udziałowcem jest hollywoodzki aktor, Leonardo Di Caprio. Cały manewr ma na celu jak najlepsze rozeznanie w technologiach, aby Mercedes mógł przystąpić do mistrzostw z możliwie najbardziej konkurencyjnym pakietem.

Toto Wolff, szef sportowych programów Mercedesa: Formuła E to unikatowa seria z bardzo specyficznymi wyzwaniami dla jej zespołów. Wiemy, że poziom rywalizacji jest niezwykle wysoki i przystąpimy do tego wyzwania z energią i pokorą.

Niemiecki zespół chce wykorzystać także część personelu Mercedes-AMG High Performance Powertrains, która z sukcesami przygotowuje spalinowe silniki 1.6 V6 dla Formuły 1. Fabryka z Brixworth ma opracować silnik elektryczny dla bolidu Mercedesa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News