McLaren analizuje różne opcje. Jeden kierowca został definitywnie skreślony

McLaren analizuje różne opcje. Jeden kierowca został definitywnie skreślony

22 interakcje

Podaj dalej

Wczoraj Fernando Alonso ogłosił ku zaskoczeniu wszystkich, że wraz z zakończeniem bieżącego sezonu jego przygoda z F1 dobiegnie końca. McLaren jest zmuszony szukać nowego kierowcy. Wiadomo już, że nie będzie nim Nyck de Vries.

Decyzje Daniela Ricciardo o przejściu do Renault oraz Fernando Alonso o rozbracie z najważniejszą serią wyścigową świata, będą miały ogromny wpływ na politykę transferową w F1.

Zespół z Woking znalazł się w sytuacji, w której być może będzie zmuszony do wymiany kompletu kierowców, gdyż wyniki Stoffela Vandoorne’a nie zachwycają.

W ostatnim czasie z zespołem Mclaren łączeni byli nie tylko zawodnicy, którzy obecnie rywalizują w F1, ale również młodzi kierowcy, startujący na co dzień na zapleczach F1 – Lando Norris i Nyck de Vries. Brytyjczycy wykluczyli jednak możliwość sprowadzenia 23-latka z Holandii.

Zak Brown, szef McLarena: Nyck do tej pory pomagał nam głównie przy symulatorze. W przyszłości będziemy chcieli rywalizować w innych seriach wyścigowych, więc może Nyck będzie taką opcją zainteresowany. Raczej nie rozważamy jego kandydatury do naszego zespołu F1.

Obecnie de Vries ściga się w Formule 2. W tym sezonie holenderski kierowca odniósł w F2 dwa zwycięstwa i zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News