Mattias Ekstrom został ambasadorem wyścigowego projektu marki Cupra

Mattias Ekstrom został ambasadorem wyścigowego projektu marki Cupra

7 interakcji
singlePhoto-1.resizeViewPort.1200.fileReferenceOriginal

Podaj dalej

Utytułowany kierowca wyścigowy mający doświadczenie m. in. w serii DTM zostanie oficjalnym kierowcą wyścigowym samochodu Cupra e-Racer.

Kontynuując swą drogę do przyszłości motorsportu, Cupra podpisała kontrakt z Mattiasem Ekstromem, nowym e-ambasadorem marki. Szwedzki kierowca dołącza do wyścigowego projektu hiszpańskiej marki. Co więcej, będzie też pełnił rolę oficjalnego kierowcy wyścigowego.

Mattias Ekstrom ma na swoim koncie tytuły mistrza świata FIA World Rallycross Championship, jest także dwukrotnym mistrzem DTM i trzykrotnym zwycięzcą Race of Champions. Na torach wyścigowych, kartingowych, czy odcinkach specjalnych oglądamy go już od ponad 25 lat. Szwed jest uznawany za jednego z najbardziej wszechstronnych zawodników na świecie.

Ekstrom zostanie zaprezentowany jako oficjalny ambasador marki i nowy kierowca wyścigowy w trakcie IAA Frankfurt International Motor Show.

– Napęd elektryczny będzie podstawą wyścigowej strategii marki Cupra. Wykorzystamy doświadczenie Mattiasa w zakresie wyścigów i innowacji, aby napisać przyszłość wyścigów od nowa i opracować całkowicie nowe doświadczenia związane z globalnym motorsportem – powiedział Antonino Labate, dyrektor ds. Strategii, Rozwoju Biznesu i Operacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News