Masakra pod Wrocławiem. Pociąg rozjechał Citroena. Wrak auta kilkadziesiąt metrów od przejazdu

Masakra pod Wrocławiem. Pociąg rozjechał Citroena. Wrak auta kilkadziesiąt metrów od przejazdu

Podaj dalej

5 osób zginęło dziś około godz. 19:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej pod Wrocławiem. Rozpędzony pociąg uderzył w znajdującego się na torach Citroena Berlingo.

Skład po kolizji jechał jeszcze przez ok. 100 metrów. Wrak samochodu znajdował się 20-30 metrów od przejazdu. Niektórzy pasażerowie wypadli z auta tuż przy ulicy (co sugeruje, że mogli nie być zapięci w pasy), ciała innych pozostały we wraku. Samochodem podróżowało pięciu mężczyzn, którzy zamieszkiwali okoliczne wioski.

Siedzę w pociągu relacji Szklarska Poręba Górna- Poznań Główny. Uderzylismy w samochód na przejeździe kolejowym. Lokalizacja: między stacjami Mietkow-Kąty Wrocławskie. Jedna wielka masakra. 😞

Gepostet von Tomasz Rollnik am Samstag, 15. Juni 2019

Ruch kolejowy na trasie Wrocław – Jelenia Góra był wstrzymany do 21:30. Wstępne ustalenia i relacja świadków wskazują, że na niestrzeżonym przejeździe w chwili wypadku działała sygnalizacja świetlna. Przejazd w tym miejscu znajduje się na lekkim wzniesieniu. Przed nim umieszczony jest znak stop. Trwa dochodzenie, dlaczego samochód nie zatrzymał się lub nie zauważył pociągu.

Źródło: gazetawroclawska.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News