Helmut Marko stawia sprawę jasno. "Gasly dokończy z nami sezon"

Helmut Marko stawia sprawę jasno. "Gasly dokończy z nami sezon"

20 interakcji

Podaj dalej

Doradca Red Bulla ds. motorsportu Doktor Helmut Marko zapewnia, że mimo wyraźnej różnicy między umiejętnościami Maxa Verstappena i Pierre’a Gasly’ego ten ostatni dokończy sezon zgodnie z planem.

Pierre Gasly na pewno nie zaliczy tegorocznego Grand Prix Francji do najlepszych wyścigów w swojej karierze. Kierowca Red Bulla będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o domowej rundzie, którą ukończył ostatecznie na dziesiątym miejscu. Gasly jeden punkt zdobył zupełnie przypadkowo po karze nałożonej po wyścigu na Daniela Ricciardo. 23-letni Francuz, który awansował do seniorskiej ekipy Red Bulla od początku sezonu, cały czas jest w cieniu Maxa Verstappena.

F1: Grosjean i Gasly testowali okulary z kamerą. Niesamowite ujęcia z kokpitu

W padoku podobno coraz głośniej mówi się, że jeszcze w tym sezonie Max Verstappen może mieć nowego zespołowego kolegę. Głos w tej sprawie zabrał Helmut Marko – doradca Red Bulla ds. motorsportu.

To są fałszywe plotki. W zeszłym tygodniu to Nico Hulkenberg miał go zastąpić, a teraz jest to Kwiat. Oczywiście powinien martwić się o swoją prędkość we Francji, ale planujemy dokończyć sezon z Gaslym – powiedział Helmut Marko.

Swoje trzy grosze wtrącił również były kierowca F1, Giedo van der Garde, który w 2013 roku reprezentował barwy Caterhama. Holender uważa, że posada Francuza jest mocno zagrożona.

Giedo van der Garde: Oni mogą sprawdzić Alexandra Albona, który dobrze sobie radzi . Ktokolwiek to będzie, może być jedną, dwie sekundy wolniejszy od Maksa, ale pół sekundy to już za dużo. Gasly to naprawdę dobry kierowca, ale wchodząc do zespołu takiego jak Red Bull i mając za partnera Maksa Verstappena, zaczynasz odczuwać presję i robi się ciężko. Jak to mówią Brytyjczycy, on pękł pod presją. Daję Gasly’emu czas do przerwy wakacyjnej, a jeżeli sprawy się nie poprawią, Red Bull zacznie przyglądać się co zrobić dalej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News